Arriva od dnes avizuje plnú prevádzku MHD Nitra

Arriva sa zaviazala, že od 6.11. bude MHD v Nitre fungovať bez obmedzení a bez vynechaných spojov

Od dnešného dňa (6.11.) avizuje Arriva plnú prevádzku na všetkých linkách mestskej hromadnej dopravy v Nitre.

"Obsadené sú všetky služby, vrátane záložných vozidiel. S plánovanými výpadkami spojov sa preto neuvažuje," píše Arriva na svojej webstránke.

Arriva sa zaviazala, že od 6.11. bude MHD v Nitre fungovať bez obmedzení a bez vynechaných spojov. Od rovnakého dátumu bude prevádzkovateľovi MHD Nitra spoločnosti Arriva Nitra účtovaná pokuta 1000€ za každý vynechaný spoj.

Arriva ďalej uvádza: "Chýbajúci personál aktuálne čiastočne doplnili novoprijatí vlastní vodiči ako aj dočasne preradení vodiči z iných regiónov Slovenska, ktorých zamestnáva priamo ARRIVA, prípadne iní dopravcovia. V tejto situácii tak bolo možné ihneď obnoviť premávanie všetkých spojov a zároveň získať čas, kým sa prejaví efekt dlhodobých riešení, ktoré sú medzičasom taktiež prijímané."

"Ani s plným stavom vodičov nie je možné vylúčiť, že nedôjde k meškaniu alebo dokonca vynechaniu spoja. Na presnosť spojov totiž vplývajú aj okolnosti, ktoré ARRIVA nedokáže ovplyvniť, napr. kolóny, dopravné nehody, obchádzky, svetelná signalizácia na križovatkách či železničných priecestiach a pod. Najmä do polovice novembra bude stále citeľný vplyv uzatvorenej okružnej križovatky v Priemyselnom parku, ktorá na viacerých ťahoch spôsobuje rozsiahle kolóny, čo má dosah na meškania liniek 2, 4, 8, 16, 17, 21 a 27, prípadne ďalších, na ktoré vozidlá z týchto liniek prechádzajú. Po ukončení prác sa však očakáva zlepšenie aj v tomto smere."

-Chronológia-

Začiatkom leta začali vynechávať spoje, neskôr počas leta bol výpadok citeľný, kedy denne vynechávali desiatky spojov. Situáciu riešilo Mestské zastupiteľstvo v Nitre až v septembri.

Primátor mesta Nitry listom zo dňa 18.9.2017 vyzval dopravcu ARRIVA NITRA, a.s. aby v zmysle uznesenia Mestského zastupiteľstva v Nitre č. 259/2017-MZ predložil návrh zmeny cestovného poriadku v termíne do 30.9.2017 a poskytol informácie o rozsahu vynechaných spojoch.

Dopravca na uvedenú výzvu reagoval dňa 30.9.2017 predložením návrhu úpravy platného cestovného poriadku MHD Nitra v dvoch alternatívach – úprava cestovného poriadku v špičke / úprava cestovného poriadku v sedle.

Dňa 6.10.2017 primátor mesta rokoval so zástupcami dopravcu o navrhnutých alternatívach a na základe záverov rokovania bola navrhnutá zmena cestovného poriadku podľa predloženého materiálu.


Téme sme sa venovali v článkoch:

- MHD v Nitre sa zmenila na mestskú náhodnú dopravu, situácia by sa mohla zlepšiť po lete
- MHD: cestovný poriadok sa zatiaľ nemení, mesto do návrhu zahrnulo aj zmluvnú pokutu pre Arrivu
- Cestovný poriadok v MHD Nitra sa nemení, od 6. novembra by mala fungovať v normálnom režime bez vynechania spojovZdroj: Nitralive.sk, Arriva NitraKomentáre  

+1 # Miroslav Buga 2017-11-06 18:43
Tak hlavne nech to uz funguje jak ma.v lete jak vynechavali spoje tak som musel na hanbu jazdit po Nitre jak .okot velorexom.jak ten vrchni,prchni.s amozrejme zadarmo to nebolo.nieco som aj inkasoval.boli volby,tak nech ten primator ukaze ze nedostal tie hlasy nadarmo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # # 2017-11-07 11:27
Pan Župan sa hecol. Cakal som ze pravidelne zacnu jazdiť az mesiac pred dalsimi volbami.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # dlhy 2017-11-07 12:03
A vedel by si prezradiť čo s tým má pán župan?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť