Obmedzenie vjazdu áut k Biskupskému hostincu je bližšie k realizácii

Naša požiadavka bola 17.5.2018 prerokovaná s dopravnou políciou, ktorá predbežne súhlasila s umiestnením výsuvného stĺpika

O problematickej situácii v parku na Sihoti ste sa mohli u nás dočítať nedávno v článku K Biskupskému hostincu v parku jazdia autá aj napriek zákazu, dočkáme sa zmeny? Tentoraz máme pozitívnejšie správy. Píše Andrej Sitkey.

Zriadením reštauračných prevádzok v parku sa značne zvýšila premávka motorových vozidiel, ktoré na jazdu používajú komunikácie, po ktorých sa pohybujú rodičia s deťmi.

Na uvedený problém sme ešte minulý rok upozornili Mestský úrad v Nitre, kedy Pavol Peťovský podal podnet, v ktorom navrhol zmenu dopravných značiek, ktorá by zúžila okruh vozidiel, ktoré by mali povolený vjazd do parku. Navrhovaná zmena bola zamietnutá. Z uvedeného dôvodu som pred viac ako mesiacom na spoločnom rokovaní s primátorom predložil návrh, aby na vjazde bolo použité dopravné zariadenie – polery v tvare výsuvného stĺpa, ktoré fyzicky zabránia vjazdu vozidiel bez príslušného povolenia resp. bez diaľkové ovládača. Obdobné riešenie funguje niekoľko rokov na pešej zóne. Zároveň som navrhol, aby dopravnou značkou bola obmedzená rýchlosť jazdy na 20 km/h a pod dopravnú značku "Zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel" bola osadená dodatková tabuľka s textom, ktorý by umožnil vjazd len zásobovaniu a vozidlám zamestnancov prevádzok, pričom vjazd by bolo časovo obmedzený.

Naša požiadavka bola 17.5.2018 prerokovaná s dopravnou políciou, ktorá predbežne súhlasila s umiestnením výsuvného stĺpika. Mestský úrad navrhol časový úsek, kedy bude dopravnou značkou povolený vjazd vozidiel, ktorý však na predmetnom rokovaní zatiaľ nebol odsúhlasený. Som rád, že sa veci pohli. Zostáva však záhadou, prečo zodpovedný pracovník predmetný problém riešil pomaly rok a začal konať až po intervencii samotného primátora.

Stanoviská - park Nitra


Park Sihoť Nitra - zákaz vjazdu Park Sihoť Nitra - zákaz vjazduZdroj: Andrej Sitkey pre Nitralive.skKomentáre  

+2 # Lacika 2018-06-04 09:38
Ja by som ten čas obmedzil na PO-SO 07:00-10:00. Vedeli by sme si i v priebehu týchto troch hodín to vždy vyložiť a naložiť. Je to len o nastavení ľudí.
A 20km/h sa mi zdá veľa na to, že sú tam pri ceste vseliake kríky a stromy a 110cm vysoke pobehujúce deti. Tie zasobovacie dodavky maju vela mrtvych uhlov. Hlavne aj pred sebou kedze kabina je vyssie. Dal by som to na 10km/h. Realne to znamena ze pojdu tak 15.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Michal Šimonek 2018-06-04 11:38
Ale tu nejde o zásobovanie, ide o milión taxíkov a kávičkárov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-14 # Zara 2018-06-04 14:23
:lol: : :lol: :lol: lol: boze len sa neposerte
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # dlhy 2018-06-04 15:19
Netreba sa posrať.
Len to treba zastaviť. Rázne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Teper 2018-06-05 13:14
Vy budete asi ten typ sucastnej arogantnej super zeny, ktora neprejde ani krok peso, potom sadne na kavu, urobi svojku, hodi to na soc.siete a krasny den je za nami....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # A4b5 2019-05-24 20:45
Moja frajrka tam robi, a kazdy den si najde skrabanec na aute, to neni normalne. Mala by sa dat vynimka aspon pre zamestnancov. Kazda firna ma parkovisko pre svojich zamestnancov, tak preco nie tato......
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť