Zimná údržba: Mesto sa dohodlo na spolupráci so Zborom väzenskej a justičnej stráže

Včera nasadila radnica 52 aktivačných pracovníkov z Úradu práce

So zimnou údržbou pomôže mestu Ústav na výkon trestu odňatia slobody. Sneh bude odpratávať desať mužov vo výkone trestu. Mesto rokuje aj so ženskou väznicou. Už včera nasadila radnica 52 aktivačných pracovníkov z Úradu práce, ktorí sa starajú najmä o chodníky na frekventovaných miestach, priechodoch pre chodcov a zastávkach MHD.

"Okrem manuálnej pracovnej sily máme v plnom nasadení aj techniku, aktuálne je to spolu s externými dodávateľmi 19 strojov," informuje Ľubomír Muzika so Strediska mestských služieb. Všetky hlavné ťahy sú momentálne zjazdné a v prácach sa samozrejme pokračuje.

Štátne cesty nespravuje mesto

Na sociálnych sieťach sa objavujú nespokojné komentáre, podľa ktorých sú niektoré hlavné ťahy nedostatočne odhrnuté alebo posypané. "Údržbu štátnych ciest na území mesta má na starosti Regionálna správa ciest. Sú to dôležité hlavné ťahy Štefánikova v smere od Mlynov, Tr. A. Hlinku, Dlhá, Chrenovská, Jelenecká, Cabajská, Novozámocká, Jarocká a časť Trnavskej. Paradoxne za tieto komunikácie nám ľudia nadávajú najviac,“ vysvetľuje Muzika.

PREHĽAD: kto spravuje a udržiava ktoré cesty na území mesta Nitra


Radnica ďakuje aktívnym spoluobčanom

"Na sociálnych sieťach sme zachytili množstvo podnetov, aj mnohé oprávnene kritické komentáre. Čo nás však nesmierne potešilo je, že v Nitre sú desiatky a stovky ľudí, ktorí si neváhali vyhrnúť rukávy a pustili sa do odpratávania snehu," hovorí poradca pre komunikáciu mesta Henrich Varga.

Mesto včera na svojej oficiálnej facebookovej stránke spustilo aj mierne odľahčenú anketu, ktorá vzdáva hold práve týmto aktívnym obyvateľom.


Mesto zriadilo špeciálny mail

Nielen Nitra, ale aj iné samosprávy sa najviac boria s povinnou zimnou údržbou chodníkov. Tá vznikla na základe nového zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorý od minulého roka priniesol aj zmenu v starostlivosti o chodníky. O tie sa po novom musia postarať ich vlastníci alebo správcovia a nie ako doteraz obyvatelia domov.

Kvôli zvýšeným nárokom na zimnú údržbu zriadilo mesto špeciálny mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . "Tu môžu obyvatelia nahlasovať podnety týkajúce sa zimnej údržby. Rovnako máme aj telefonickú horúcu linku - v pracovnej dobe môžu volať alebo poslať SMS na 037/6550346 a to v čase od 7:30 do 15:30 hod. Mimo pracovnú dobu môžu volať na telefónne číslo 0914352806," informuje Henrich Varga.

Komentáre  

+1 # Nostradamus 2019-01-09 11:07
Platíme si tu dane ako v malom daňovom pekle a mesto Nitra si na Facebooku bude robiť srandu z kritiky? Žiadna úcta a ani pokora k daňovým poplatníkom.

Teplá linka pána Vargu zrejme ten sneh neroztopila?

Tím Hattas mohol vyskočiť s lopatami do terénu, porobiť si selfíčka a hodiť to na socialne siete. Nič také som však nevidel, škoda, učiteľkám v škôlke by pomoc pri odhrabávaní snehu pomohla.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # Hmmm 2019-01-09 13:46
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chudák Nostradamus, musí sa v hrobe obracať, keď mu kdejaký zamindrákovaný človek preberá meno.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Nostradamus 2019-01-10 16:36
Inteligentný odpis, bravúrna argumentácia. Príspevok na úrovni pubertiaka.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # GXX 2019-01-09 12:00
Veď aj vyskočil niektorí sa uz hrdia fotkami po FB. Ale odhrnat sneh pred svojimi domami je normálne, to bolo vždy nepotrebujeme sfetovany tím hattas aby nám to oznamoval. Uz len pana Vargu sme potrebovali v NItre mat vo vedeni. NIc ine nam nebolo treba len jeho stupidne informovanie na FB. Boze môj narod jak ste tupy takychto amaterov ste si zvolili do vedenia mesta a na cele ten najvacsi.
https://mynitra.sme.sk/c/22023983/nitra-novy-prednosta-radnice-chce-ukoncit-svoje-konatelstvo-vo-firmach.html
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Hmmm 2019-01-09 13:48
Tupý národ tu mal 12 rokov starých komunistov, ktorí nič nerobili ty inteligent.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Felix 2019-01-09 18:05
Vážený pán GXX, tejto nepríjemnej udalosti na ktoré doplatili obyvatelia mesta sa dalo predísť, ak by Mestský úrad Nitra komunikoval so správcami bytových domov o údržbe chodníkov na sídliskách počas zimnej sezóny, ktorú zabezpečia zástupcovia vlastníkov bytov za úhradu. Na túto situáciu Mesto Nitra nepotrebuje desať mužov vo výkone trestu ani 52 aktivačných pracovníkov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # cha cha cha 2019-01-13 11:20
Kedysi tu bol operačný štáb v tomto zložení. Neviem či to naďalej existuje, pretože to zrejme slúžilo len na prilepšenie si k platu. Pridaná hodnota žiadna.

Mestský operačný štáb :

JUDr. Igor Kršiak
vedúci


Ing. Ľubomír Muzika
Odborný referent SMS

plk. JUDr. Miroslav Michalčík
člen

Ing. Milan Bartoš
tajomník

Ing. Pavol Jakubčin
člen

Ing. Vlastimil Musil
člen

Mjr. Mgr. Juraj Tlacháč
člen

Mgr. Erik Duchoň
člen

Margita Kršáková
člen

Ing Juraj Kusý
člen

Ing. Ladislav Peniaško
člen

Ing. Pavol Bielik
člen

Ing. Karol Slávik
člen
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # herr tell 2019-01-13 18:39
Mám obavu, že máte pravdu. Funkčnosť tohto inštitútu bola a je nulová.

Niektoré mená už síce nie sú aktuálne, alebo sa časom stanú neaktuálnymi.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # dlhy 2019-01-13 19:51
Správne si napísal.
Nevieš.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # cha cha cha 2019-01-13 20:32
Ako opakovane a nepochopiteľne novozvolený poslanec to môžete zmeniť, pán Dovičovič. Nezabudnite hneď navrhnúť aspoň 50%-né zvýšenie odmeny členom "štábu".
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Felix 2019-01-09 17:16
Vážený pán Michal Šimonek, z akého dôvodu ste zrušili môj príspevok v ktorom som poukazoval na babráctvo vedeniu mesta. Pán populista (primátor) asi nevie že bol schválený Plán zimnej údržby a za realizáciu Plánu zimnej údržby zodpovedá prednosta úradu ktorý bol zvolený bez výberového konania. Mám zato, že zimná údržba je nedostatočná pre nezodpovednosť kompetentných ktorý spôsobili obyvateľom mesta úrazy a zdravotné komplikácie a preto som uviedol, aby každý kto utrpel ublíženie na zdravý podal na zodpovednú osobu (primátora) trestné oznámenie podľa ust. § 158 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona. Tie decká si musia uvedomiť že majú zodpovednosť za obyvateľov tohto mesta.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Shadow 2019-01-09 17:30
Máš ho v inom článku ty tupelo :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # HA Ha 2019-01-09 17:29
GXX.. Plne súhlasím.
A pán Varga si pekne vyfajcil takúto funkciu. Úplne zbytočnú ako celý Hattas tím :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť