Tretí ročník Nitrianskych mestských behov sa uskutočnil v nedeľu 14. septembra v parku na Sihoti. Práve tu sa nachádzal štart/clieľ. Pre bežcov boli pripravené tri varianty trate podľa obtiažnosti. Prvou bol Hobby beh s dĺžkou 3km, druhou variantou bol beh na 10km, a pre tých najzdatnejších bežcov si organizátori prichystali rovno polmaratón. Na štart polmaratónu sa postavilo 98 zaregistrovaných bežcov, 10km si odbehlo spolu 54 bežcov.

Mapa trate

Počasie však účastníkom veľmi neprialo, kedže počas behu začalo intenzívne pršať. Víťazom na 10km v absolútnom poradí sa stal Tomáš Kamas, ktorý trať zvládol v čase 35:47. So stratou len 41 sekúnd za víťazom dobehol Slavomír Vinkovic. Tretie miesto obsadil Milan Furár.

Nitrianske mestské behy 2014

Polmaratónovú trať zvládol v najlepšie Róbert Valiček v čase 1:13:16. Ako druhý dobehol do cieľa Michal Kulich so stratou 5:02 na víťaza. Tretie miesto obsadil Viktor Fábik.