Štefan Štefek podal vyhlásenie k obvineniu z nepriamej korupcie

Na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila v Nitre, sa nezávislý kandidát na primátora Štefan Štefek vyjadril k situácii z pondelka 24.9.

Na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila v Nitre, sa nezávislý kandidát na primátora Štefan Štefek vyjadril k situácii z pondelka 24.9. V tento deň ho zadržala NAKA ako podozrivú osobu zo spáchania nepriamej korupcie.Štefek sa na úvod pýtal: „Koho záujmom bolo vystaviť moju rodinu, moje deti takémuto traumatizujúcemu zážitku? Kto mal záujem o to, aby sa v pondelok ráno takéto divadlo odohralo? Čo mám ešte čakať, akú dobu žijeme? Sú 50. - te roky? Pôsobia tu ešte nejaké štruktúry, nejakí agenti?“ Situácia podľa neho nebola ani zďaleka adekvátna, nakoľko celý zásah prebiehal, akoby bol viackrát súdený a nebezpečný zločinec, ktorý sa schováva pred políciou: „Prečo ma nepredvolali na výsluch? Ja by som sa určite nebol schovával, bol by som riadne prišiel a vypovedal by som presne tak, ako som vypovedal v pondelok.“ Dodal však, že policajti boli slušní a korektní počas celej doby od zadržania až po prepustenie.

Štefek následne vyjadril svoje pochybnosti ohľadom zadržania: „Je pre mňa zarážajúce, že toto zadržanie sa uskutočnilo v čase prebiehajúcej volebnej kampane, hoci polícia podľa spisu už 2. mája tohto roku získala informácie o údajnom korupčnom konaní. Prečo teda neprišli hneď na druhý deň, prečo to odkladali štyri a pol mesiaca? Asi len ťažko sa dá uveriť, že to nijako nesúvisí s mojou kandidatúrou na primátora. Naopak - navádza ma to k myšlienke, že ide o jasný zámer zdiskreditovať ma v očiach verejnosti.“

Štefek uviedol, že ak to niekto spája s jeho pôsobením v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti, tak to nie je pravda.

K obvineniu z nepriamej korupcie Štefek povedal, že: „… finančné prostriedky prišli na účet FC Nitra a je preukázateľné, ako sa s týmito prostriedkami narábalo. Tieto prostriedky boli použité aj na mzdy a odvody do poisťovne za pracovníkov FC Nitra. Všetky pohyby na účte sú transparentné tak, ako to bolo vždy. Chcem ďalej zdôrazniť, že finančné plnenie za reklamu som nikdy ničím nepodmieňoval. To znamená, že som nič neovplyvňoval, ani obchodný partner nič odo mňa nežiadal. To je zdokladované v mojej aj jeho výpovedi. Navyše, táto firma v danom období na mojom úseku v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti nič nevykonávala. Z týchto dôvodov sa s obvinením absolútne nestotožňujem. Preto som proti nemu podal oficiálnu sťažnosť.“

Na záver sa Štefan Štefek spolu s manželkou poďakovali za podporu, ktorú v tomto období dostávajú.Zdroj: npKomentáre  

+11 # Hmmm 2018-09-27 20:30
Ako nevolil by som ho tak, či tak, ale je pravda, že nie je to náhoda, že takýmto spôsobom a v tomto čase pred voľbami na neho vybehli. Takéto náhody neexistujú.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # tarzan 2018-09-27 22:13
Jak sa do hory vola tak sa z hory ozyva.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # Jožko zo SMERU 2018-09-28 14:31
Pišta si myslí, že keď kandiduje na primátora je nedotknuteľný. Som rád, že NAKA robí svoju prácu poriadne a neberie ohľad na to, či je niekto kandidátom na primátora alebo nie je.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # Hmmmm 2018-09-28 15:53
Akurát tie okolnosti sú mega zvláštne. Určite by sa nejaké podozrenie dalo nájsť aj voči terajšiemu primátorovi, prečo jemu nenabehnú ?

A fakt akože ten spôsob. Prečo k Štefekovi nabehli kukláči a proste ho iba nepredvolali ako by to spravili u bežného človeka ? Zaisťovali u neho doma dôkazy ? Ak aj áno, tak mohli spraviť domovú prehliadku a nie tam nabehnúť skoro ráno, spraviť traumu deťom a manželke, zobrať ho a pritom neboli žiadne dôvody väzby a o pár hodín ho pustiť ? Mne to príde účelové a učelovo teatrálne. Keby sú dôvody väzby a dajú ho do väzby, tak nepoviem, ale toto a takto ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Jozef Varga 2018-09-28 16:01
SMER sám o sebe je kopec špiny, takže vietor fúka od Sakovej
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # FUGAZZI 2018-09-30 11:55
Čo má najlepšia ministerka vnútra v celej ére samostatnosti s Nitrou spoločné?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Hmmm 2018-09-30 13:13
Fugazzi, ty asi nepoznáš ľudí čo ju poznajú osobne ? Ak mi niekto povie, že Kaliňák bol proti nej celkom v pohode a schopný, tak neviem, či ju budem považovať za najlepšiu :D. Apropo, aj ten Kaliňák bol údajne najlepší minister :D Tuším inak tá najlepšia ministerka (kaliho pravá ruka) si dala blízko seba bývalého prezidenta Gašpara. Dosť toho stíha za tých pár mesiacov ministrovania.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Romo 2018-10-11 19:28
Národná Komediálna agentúra poplatná smerackej mafii pre smeracku mafiu robí špinavú prácu totalitné praktiky smerackej mafie HANBA
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # Daniel Dvorsky 2018-10-12 00:46
Kde bol p. stefek cele tie roky ked robil poskoka Dvoncovi?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # herr tell 2018-10-12 06:58
Študoval na vysokej škole, po čase mu novinári došli na to, že sa na výšku dostal bez toho, aby mal vôbec v ruke maturitné vysvedčenie. No a potom zbieral jednu funkciu za druhou a svetu dokazoval, kto a čo je on za pánka.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť