O prácu v komisiách a výboroch mestských častí je obrovský záujem

V komisiách chce pracovať 288 odborníkov, vo výboroch mestských častí 158 občanov

V komisiách chce pracovať 288 odborníkov, vo výboroch mestských častí 158 občanov. Mesto Nitra v decembri vyzvalo občanov, aby sa uchádzali o prácu vo výboroch mestských častí a v odborných komisiách mestského zastupiteľstva. Bolo to po prvý krát, kedy sa mohli prihlásiť ľudia bez politického krytia. Mesto tento týždeň výzvu uzavrelo.

"Som veľmi rada, že verejná výzva vzbudila u obyvateľov mesta veľký záujem a že sme zaregistrovali taký veľký počet uchádzačov o členstvo vo výboroch a v komisiách. Sme vo fáze posudzovania všetkých prihlášok. Poďakovanie patrí všetkým prihláseným za aktívne prejavenie záujmu o verejné dianie a kolegom na mestskom úrade za organizačnú podporu pri realizovaní celého procesu. O finálnych výsledkoch výzvy rozhodne mestské zastupiteľstvo,“ uviedla viceprimátorka Nitry Michaela Hefková.

K téme sa vyjadril aj poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Obertáš: "Záujem občanov je nad očakávania, čo ma veľmi teší." „Je tu priestor pre iniciatívnych ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do komunálnej politiky a realizovať svoje nápady. Našou úlohou bude vybrať spomedzi žiadostí tých občanov, ktorí to myslia úprimne a chcú mestu pomôcť,“ konštatoval poslanec mestského zastupiteľstva Ján Greššo.

Poslankyňa Anna Šmehilová dodáva: "V prvom rade chcem zdôrazniť, že je po prvýkrát možnosť zapojenia sa občanov bez politického krytia. Veľmi milo ma prekvapilo, koľko ľudí na túto výzvu zareflektovalo a aktívne sa prihlásilo. Pevne verím, že ľudia, ktorí sa takýmto procesom dostanú do výborov mestských častí a komisií si budú vážiť, že boli vybraní a tiež si budú zodpovedne plniť povinnosti."

Čo sa týka žiadostí, momentálne sa kompletizujú a prebieha ich selekcia. Definitívne zloženie komisií a výborov mestských častí bude schvaľovať mestské zastupiteľstvo na januárovom zasadnutí.

Komentáre  

+1 # Zoborcan 2019-01-10 15:28
Ako poznam Janka Gressa ten bude chciet do komisie majetku takych ludi co mu nic nepovedia ak tam pride nejaky kseftik :-( podla toho sa aj bude vyberat :-(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Hanbím sa za svoje meno 2019-01-14 19:55
stacilo sa zbavit parazita dvonca a mesto hned zacalo o trochu volnejsie dychat, uz sa mozu aj aktivni obcania hlasit. a uz hadam ani rokovania MZ nebudu tajne ako v ére dvoncizmu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # dlhy 2019-01-14 21:12
Koľko tajných rokovaní MZ bolo za predošlých dvanásť rokov?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Michal Šimonek 2019-01-14 22:51
Preco mas potrebu sa podpisat takto? Hanbis sa za svoje meno?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Mikedo 2019-01-22 14:34
No ja mám pocit, že mesto zaspalo ako tá šípová Ruženka. Necítim žiadny pokrok, iba ticho! Pokiaľ ide o aktívnych občanov, tí schopnejší sú zastabilizovaní vo firmách a tí menej schopní, čo sa nikde nepresadili sa tlačia tam, kde sa im ujde. Ktoré Dvončove rokovania boli tajné? Práve naopak, kde sa niečo verejné konalo (či kultúra, či šport, sociálne zariadenia a pod.), vždy či bol piatok, alebo sviatok, tam Dvonč bol a ak bolo treba, tak konal. Bol tam už príliš dlho a možno je aj dobré že prišlo k zmene. Aspoň uvidíme či k dobrému, alebo naopak. Zatiaľ mám pocit, že platí to druhé.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť