Počasie momentálne nedostupné.
Dnes má pohotovosť lekáreň:
Dami
Špitálska 13, Tel.:65 14 472
Dnes má meniny: Roman(a) Zajtra: Matej
      
  Zabudnuté   Registrácia
Máme online 51 hostí 
 

Dopravcovia žiadajú 14,8 milióna eur, kraj vyčlenil desať

MHD Nitra, titulka

Dopravcovia majú do konca roka vybaviť všetky prímestské autobusy modulom GPS na sledovanie pohybu autobusov na linkách a zaviesť dispečerské riadenie

NITRA 24. januára (SITA) – Dopravcovia v prímestskej doprave v Nitrianskom kraji si vyčíslili predpokladanú výšku úhrad za služby vo verejnom záujme na tento rok na 14,8 milióna eur. Samosprávny kraj im zatiaľ schválil poskytnutie zálohy 10,12 milióna eur. Zmluvy s dopravcami Veolia Transport Nitra a. s. a SAD Nové Zámky sú uzatvorené na roky 2010 až 2015. Návrhom dodatkov k týmto zmluvám pre rok 2012 sa budú zaoberať poslanci na zastupiteľstve 30. januára.

Veolia Transport Nitra a. s. podľa dodatku zabezpečí dopravné služby vo verejnom záujme v rozsahu takmer 10,4 milióna kilometrov, z toho 9,7 milióna je tarifných a zvyšok tvoria prístavné, odstavné a technologické kilometre. Dopravca vyčíslil predpokladanú výšku úhrady za tohtoročné služby na 6,28 milióna eur vrátane 3,5-percentného zisku. Kraj mu v decembri schválil poskytnutie zálohy 4,48 milióna eur, čo je 0,43 eura na kilometer. Tento rok plánuje Veolia Transport Nitra kúpiť do deväť nových autobusov, pribudnúť by mali v júli.

Tento rok plánuje Veolia Transport Nitra kúpiť do deväť nových autobusov, pribudnúť by mali v júli.

SAD Nové Zámky zabezpečí podľa navrhovaného dodatku spolu 14 miliónov kilometrov, z toho 13,7 milióna tarifných. Predpokladanú výšku úhrady za služby na rok 2012 vyčíslila spoločnosť na 8,58 milióna eur vrátane 3,5-percentného zisku. Krajskí poslanci jej v decembri schválili zálohu 5,64 milióna eur, čo je 0,40 eura na kilometer. SAD Nové Zámky plánuje tento rok rozšíriť vozidlový park o maximálne šesť nových autobusov. Kúpi ich z vlastných zdrojov v októbri. Ako sa ďalej píše v návrhu dodatkov zmlúv, obaja dopravcovia sa zaväzujú vybaviť všetky prímestské autobusy modulom GPS na sledovanie pohybu autobusov na linkách a zaviesť dispečerské riadenie najneskôr do konca roka 2012.

Zdroj: (SITA, mp;nr), 201201240114, foto Nitralive.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Prekladač

Slovak Arabic Croatian English Finnish French German Hungarian Italian Japanese Korean Norwegian Polish Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swedish