Futbalisti FC NITRA U19 v osemfinále UEFA Youth League, 6. februára privítajú Feyenoord Rotterdam

Futbalisti FC Nitra U19 (starší dorastenci) prepísali historické tabuľky slovenského mládežníckeho futbalu. Ešte žiadnemu tímu na Slovensku sa nepodarilo postúpiť do jarných bojov UEFA YOUTH LEAGUE.

V prvom kole sme sa stretli s veľkou neznámou, macedónskym tímom KF Shkendija. Naši hráči sa tešili z víťazstva 1:0 po góle Róberta Kóšu zo štyridsiatej deviatej minúty.

O našom ďalšom súperovi rozhodol vzájomný zápas medzi FK Liepaja (Lotyšsko) a Šachťor Soligorsk (Bielorusko). Vyhrali Bielorusi a na prvý zápas sme cestovali k nim, s nádejou, vybojovať si čo najlepší výsledok do domácej odvety. V náročných podmienkach, ktoré mali s futbalom iba málo spoločné, prehrali po dvoch smolných penaltách 0:2. Odveta bola naplánovaná o tri týždne doma, pod Zoborom. Naši hráči sa nevzdávali a nevedeli sa dočkať zápasu. V tridsiatej siedmej minúte otvoril skóre Marek Fábry. Po obrátke hráči FC Nitra neprestávali útočiť a cítili šancu, že súpera môžeme zdolať a postúpiť. Päť minút po zmene strán sa do streleckej listiny zapísal Dojčinovič. V tom momente všetci verili v postup nášho mužstva. Keď sa v šesťdesiatej štvrtej minúte do streleckej listiny druhýkrát v zápase zapísal Dojčinovič, náš staručký štadión takmer spadol. V samom závere nás Bielorusi zatlačili, ale Nitra odolala a "rozprávka" pokračuje.

Najbližší zápas: 6.2.2018 o 16:00 hod. V Zlatých Moravciach (štadión v Nitre je v rekonštrukcii) vyzve FC Nitra holandský Feyenoord Rotterdam.

Zdroj: FC Nitra