Úvod zápasu vyzeral hrozivo, keď basketbalisti Nitry prehrávali už 0:17. Po prvej štvrtine stiahli hráči spod Zobora na 11:23. Druhá 10-minútovka však priniesla diametrálne odlišný obraz hry, úvod patril jednoznačne domácim hráčom, ktorí šnúrou 8:0 stiahli manko na jednociferný rozdiel a razom boli opäť v stretnutí. Zverenci hosťujúceho trénera Juga sa však prebudili, všetko naštartoval Berkis a následne aj jeho spoluhráči, ktorí využívali zaváhania na nitrianskej strane a po prvom polčase viedol Svit 39:32. Pred záverečnou štvrtinou bolo všetko otvorené, domáci hráči hrali sympaticky a stále sa držali na dostrel, keď prehrávali 50:59. Posledná štvrtina sa inak ako herným výbuchom nedá nazvať, vysokoškoláci zahadzovali všetko čo sa dalo, na druhej strane Svit efektívne využíval tieto chyby a po polovici štvrtiny už viedol viac ako 20-bodovým rozdielom. V tejto chvíli boli už o osude stretnutia rozhodnuté, nakoniec hráči Iskry uspeli pod Zoborom, keď porazili MBK SPU Nitra s prehľadom 84:53.

MBK SPU Nitra - Iskra Svit 54:83 (11:23, 20:16, 18:20, 4:24)
Body - Nitra: Vido 17, Novysedlák 7, Štefek 4, Samek 2, Šimončík (Ward 19, Teplan 3, Jánošík 2, Ábel a Petrovský 0)
Body - Svit: Jackson 19, Coley 17, Smajlagić 13, Berkis a Vojtek po 11 (Jugo 8, Smith 4, Bacha, Dratva, Findura, Fodor a Míčka 0)
TH: 14/7 - 26/16, fauly: 22 - 19, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Zubák, Pipíška, Kurpaš, 300 divákov