Nitrania začali stretnutie proti Prievidzi s troma pivotmi v základnej zostave, no ani tento prekvapivý ťah nepomohol a hneď v úvodných minútach sa domáci hráči chopili taktovky zápasu. Prievidžania v útoku zbierali lopty a už v prvej štvrtine si budovali vedenie, naopak hráči Nitry boli nedôslední v obrane, z čoho pramenilo skóre po prvej štvrtine - 26:13. Zverenci trénera Urbana pôsobili na palubovke bezzubo, v obrannej činnosti neboli dôslední a po dvoch štvrtinách už prehrávali 27:56. Na začiatok tretej štvrtiny sa síce lepšie pripravili hráči spod Zobora, ale žiadna výrazna zmena náskoku domácich sa nekonala. Pred záverečnou štvrtinou tak bolo o všetkom dôležitom rozhodnuté, priestor dostali aj hráči z lavičky. Nitra pôsobilia na ihrisku odovzdane, čoho výsledkom bola nemilosrdná prehra 48:107 proti Prievidzi.

BC Prievidza - MBK SPU Nitra 107:48 (26:13, 30:14, 17:12, 34:9)
Body - Nitra: Ward 23, Vido 9, Štefek 3, Novysedlák 2, Šimončík 0 (Jánošík 6, Samek 3, Teplan 2, Ábel a Petrovský 0)
Body - Prievidza: Marić 27, Batina 16, Vasilić 14, Evans 10, Klarić 4 (Hovaňák 10, Hašan 9, Brliť 7, Pasovský 6, Jašš 4, Miljković 0)
TH: 26/17 - 14/9, fauly: 17 - 22, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Brziak, Matejčík, Doušek

Zdroj: MBK SPU Nitra