Tesco by sa malo vrátiť do centra Nitry na jeseň

Trabelssie informoval vedenie mesta na pracovnom stretnutí o zmene plánovaného podnikateľského zámeru

Koncom apríla 2017 sme informovali, že žilinský podnikateľ George Trabelssie kupuje budovu OD Tesco. Reťazec by v nej mal zostať aj po prestavbe. OD Tesco bolo otvorené do 31. júla 2017.

Trabelssie informoval vedenie mesta na pracovnom stretnutí o zmene plánovaného podnikateľského zámeru.

"Ak sa do mesiaca podaria menšie úpravy interiéru, mohol by sa začať dovážať tovar," informuje mesto Nitra na svojej webovej stránke. "V tom prípade by sa potraviny, podľa slov predstaviteľov spoločnosti Tesco, mohli otvoriť na jeseň tohto roku. Všetko teda závisí od toho, či pán Trabelssie naozaj pošle na mestský úrad podklady k schváleniu zmien. Dohodli sme sa, že ak tak neurobí do dvoch týždňov, sami ho k tomu vyzveme," spresňuje informácie z rokovania viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Sprevádzkovanie supermarketu na jeseň bude dočasným riešením, objekt bývalého OD Tesco bude čakať na spracovanie komplexnejšieho pohľadu na funkčné a priestorové riešenie centra Nitry. Po rekonštrukcii by mala byť na prízemí predajňa potravín.

Trabelssie vlastní v Žiline nákupne centrum Mirage Shopping Center. Minulý rok bol ohlásený predaj OD Tesco v Žiline, budova sa stala súčasťou spomínaného Mirage Shopping Centra.

Komentáre  

+6 # Popelec 2019-02-06 10:25
Tesco najprv budovu vlastnilo, potom predalo, teraz tam bude asi v podnájme. Ak tam všetci takto gazdujú, tak sa ani nečudujem, že reťazec krachuje.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # Michal Šimonek 2019-02-06 11:23
Hypertesco pár rokov dominovalo, neskôr prišiel Lidl s malými predajňami, s dobrým tovarom. Tesco teda zaspalo a robilo jedno horšie rozhodnutie ako druhé. V iných mestách má tie malé Tesco express predajne - keby v Nitre urobia pár z nich, darilo by sa im. Museli by prísť ale s niečím čo tu nie je - čiže na sídliská ísť a čas predaja aj večer aspoň do 21hod.

Pre mňa je hypermarket príliš preplnený, nákup zaberie veľa času. Zvykol som chodiť po 22hej keď už bol kľud. Teraz je otvorené do 22 len - chodím už menej.

Manažmentu gratulujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # mh 2019-02-06 19:50
Tesco je globálna firma, ktorá sa momentálne v zahraničí zmieta vo finančných problémoch a už dlhšie sa špekuluje o jej úplnom odchode zo Slovenska, to nemá v tomto prípade zo slovenským menežmentom nič spoločné.

Vzhľadom nato, že súčasný majiteľ nemá ani šajnu, čo s budovou a poslúžila iba na prepratie peňazí, ju takmer naisto čaká už iba chátranie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Hmmmm 2019-02-06 23:47
Tesco má hlavne problémy s kvalitou a sortimentom tovaru proti konkurencii. Akože hypermarket je tak obrovský a pritom taký slabý výber, aspoň z produktov, ktoré mňa zaujímajú a v slabej kvalite, že hrôza. Samozrejme, že zaspali dobu a to nejaké samoskeny nevyriešia, keď tovar je slabota. A ešte na takej obrovskej ploche, komu sa tam chce nachodiť ? Čo sa týka Tesco express, no neviem či by sa to u nás pri tom množstve nitrazdrojov a jednote uživilo, aj keď tie predajne sú až na pár vecí slabé - predovšetkým ovocie a zelenina. Ono už tí ľudia chodia večer asi málo a neoplatí sa to, lebo všetci poskracovali otváraciu dobu. Však nedávno to spravil Kaufland a pritom na Klokočine nič okolo desiatej otvorené nebolo. Im ide o ten nával pooobede, však keď prídem do obchodu trebárs o siedmej, tak ovocie zelenina vybrakovaná, kašlú na večerné dopĺňačky. budovy v centre mesta je fakt škoda, teraz to už malo byť zrekonštruované a nič sa zatiaľ nespravilo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Tesco 2019-02-08 17:35
Ja chodim do lidla zasadne v sobotu alebo nedelu poobede. Je aj tovar aj malo ludi. Donutilo ma k tomu tesco, ked sa zatvorilo male tesko.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # johnnysp29 2019-02-06 10:49
Veď otvorene uvažovali nad tým že odídu zo Slovenska.
Zrejme preto sa zbavili všetkých OD.
To že to kúpil henten exot, ktorí už 2 roky sľubuje je fakt smola.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Matko 2019-02-07 15:22
Henten Exot je Slotov pesiak a spoluputnik, povodne z Beninu, ktory v 90 rokoch s alkoholikom Slotom privatizoval.l a kradol.Dnes je vazeny podnikatel, ako pracka penazi budova urcite posluzi.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť