NITRA 26.februára 2008 - Skvelá basketbalová show na Klokočine!


Najlepší basketbaloví šoumeni sveta navštívili prvý krát v histórii metropolu pod Zoborom, aby sa zúčastnili slávnostného otvorenia novej Mestskej Športovej Haly 25.februára 2008.

Americký basketbalový tím Harlem Globetrotters predviedol v Nitre svoje umenie malým aj veľkým divákom. Medzi hráčmi sú bývalé hviezdy NBA Wilt Chamberlain, Reece 'Goose' Tatum, Meadowlark Lemon, Fred „Curly" Neal - najlepší driblér v histórii tímu, ktorého bolo vďaka vyholenej plešatej hlave okamžite rozoznať.
Harlem Globetrotters začínali v Lige černošských amerických légií (eng Negro American Legion League) ako Giles Post a v roku 1927 sa z nich stali profesionáli pod názvom Savoy Big Five. V tom istom roku kúpil tím Abe Saperstein a podľa najznámejšej afro-americkej štvrti ho premenoval na Harlem Globetrotters. Až do 30. rokov boli serióznym súťažným tímom, avšak postupne do svojej hry pridávali komické scénky, až sa stali známejšími pre zábavu než šport. Ich akcie často obsahujú neuveriteľne koordinované a zručné vedenie jednej alebo viacerých lôpt, ako napríklad prihrávanie alebo žonglovanie s loptami medzi hráčmi, balansovanie a točenie lôpt na končekoch prstov a netradičné alebo náročné strely.
Harlem Globetrotters sú komický basketbalový tím, ktorý spája fyzickú zdatnosť a vtip, čím vytvoril jednu z najznámejších športových značiek na svete. Precestoval viac ako 100 krajín, organizoval exhibičné zápasy, najčastejšie proti Washington Generals a New York Nationals. Odohral viac ako 20 000 zápasov.

Fotogaléria:

Pred otvorením haly

O chvíľu to príde

Rozskok

Action

 

Videogaléria:

1.Rozcvička

2.Pred začiatkom

3.Hra s loptou

4.Show

5.Spoza koša

-m-