Mobilné odberné miesta mali na Slovensku zmluvy platné do konca júna 2021. Následne prišlo k zmene systému testovania. Zo skoro 600 MOM na Slovensku zostalo len približne 100. MOM však majú poskytovať len PCR a, alebo AG testovanie a to za poplatok. Bezplatné testovanie je možné len v prípade príznakov COVID-19, kontakte s nakazeným a pre deti idúce do letných táborov.

Koncom júna som sa informoval o testovaní od 1.7. nakoľko štát neoznámil, ako presne bude testovanie prebiehať od 1. júla. Obrátil som sa preto dnes na Ministerstvo zdravotníctva SR a požiadal ich o informácie.

"Možnosť testovania bude aj naďalej zachovaná, bezplatne primárne prostredníctvom PCR testov v indikovaných prípadoch - ako je napríklad podozrenie na ochorenie COVID-19, úzky kontakt s nakazenou osobou a iné. Testovanie bude prebiehať u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, človeku príde po zaregistrovaní na stránke www.korona.gov.sk presné miesto a čas testovania. Človek tak dostane presnú informáciu v textovej správe na mobil." Informovala ma Mgr. Zuzana Eliášová, hovorkyňa ministerstva.


Platené testovanie od 1.7.:Zdroj: Nitralive.sk