KK SPU Nitra - KK Necpaly 16:19 (9:11), KK Chrenová – KK Necpaly 12:22 (8:10), KK SPU Nitra – KK Chrenová 17:5 (7:0)

Medzinárodné súťaže slovenských korfbalových tímov sa blížia ku koncu a preto nastal čas aj na 1. slovenskú korfbalovú ligu. V nedeľu 23. 03. 2014 privítali nitrianske tímy vo svojej domovskej hale SPU družstvo KK Necpaly.

V prvom zápase nastúpili hráči KK SPU Nitra proti svojmu súperovi s cieľom prvýkrát v histórii nad ním zvíťaziť. Zápas začali veľmi dobre, keď do desiatej minúty nepustili svojho súpera do vedenia a udržiavali si mierny náskok. Potom sa hráčom Necpalov podarilo šnúrou troch košov obrátiť výsledok. Nitrania sa však nevzdávali a až do 21. minúty bolo skóre vyrovnané. Na konci polčasu si hostia vypracovali náskok dvoch košov a na prestávku odchádzali vo vedení 11:9. V druhom polčase sa družstvá striedali v skórovaní a až do 40-tej minúty boli Nitrania svojmu súperovi nadostrel. V tomto momente za stavu 13:14 z pohľadu domácich si hostia zobrali oddychový čas, po ktorom sa Nitranom nepodarilo premeniť nariadenú penaltu. Pred koncom zápasu sa Necpaly dostali na rozdiel troch bodov a o víťazovi bolo rozhodnuté. Zápas sa skončil výsledkom 16:19.

Na druhý zápas nastúpili hráči KK Chrenová s cieľom zabojovať proti favoritovi a pokúsiť sa o prekvapenie. Odhodlanie však zostalo na lavičke a súper sa rýchlo dostal do viacbodového vedenia. V 17. minúte, keď bolo skóre 3:9 zavelil do útoku kapitán domácich Juraj Hraška (autor troch košov) a Chrenovčania sa šnúrou piatich košov priblížili na rozdiel jediného bodu. Hostia dokázali zareagovať len jedenkrát a aj v druhom zápase po sebe vyhrávali po prvom polčase rozdielom dvoch bodov (8:10). Chrenovčania mali snahu v druhom polčase zápas zdramatizovať, ale hostia tromi košmi v priebehu dvoch minút v úvode polčasu drámu nepripustili. KK Chrenová sa vzápätí súperovi tromi košmi v rade priblížili ešte jedenkrát, ale to bolo z ich strany všetko. Hostia potvrdili svoje kvality, následnými ôsmimi košmi rozhodli, vybudovali si veľký náskok a zápas kontrolovali až do konca. Aj napriek výsledku 12:22 Chrenovčania predviedli veľmi sympatický výkon.

V treťom zápase dňa nastúpili proti sebe dva nitrianske celky. Zápas sa vyvíjal podľa predpokladov, favorizovaní hráči KK SPU Nitra kontrolovali priebeh a v prvom polčase nedovolili svojmu súperovi skórovať. Stretnutie sa odohrávalo v priateľskej atmosfére a v druhom polčase sa presadili hráči oboch tímov.