NITRA 3. júna 2009 - Investori z Apenín plánujú na Klokočine stavať už tento rok


[3.6.2009, eTREND / Ľuboš Mistrík]
V Nitre sa pripravuje výstavba ďalšieho obytného komplexu. Pri sídlisku Klokočina chce stavať spoločnosť Reality SIM, s.r.o. s talianskymi podielnikmi. Firme patrí 0,9-hektárový pozemok pozdĺž Hviezdoslavovej triedy, má sa naň okrem 185 bytov vojsť aj občianska vybavenosť. Podľa dokumentov predložených štátnym orgánom plánujú stavať už na jeseň.

Na parcele majú vyrásť dva bytové domy a jeden polyfunkčný. Bytové majú mať päť podlaží s posledným ustúpeným, polyfunkcia má siahať až do výšky ôsmeho podlažia. Bývanie vyrastie vo všetkých objektoch, s obchodmi a službami na celkovej ploche 232 m2 sa počíta len v jednom. Parkovanie zabezpečia podzemné garáže i vonkajšie státia, celková kapacita je 177 áut.Predpokladané náklady na výstavbu dosiahnu 9,3 milióna eur, dokončenie investor predpokladá na jeseň 2012. Za investorskou spoločnosťou sú talianski podielnici, aktívni najmä v českej firme Intec. Tá prevzala a reštrukturalizovala bývalý areál Vlárskych strojární blízko Zlínu na Morave. Dnes je z neho priemyselná zóna s desiatkami firiem.

Termíny štartu výstavbu projektu v Nitre sú len predpokladané, iný veľký pripravovaný projekt v časti Chrenová, ktorý mal priniesť 200 bytov a hotel sa napríklad nateraz odložil. Naopak, v komplexe Nová Nitra zahŕňajúcom prestavbu bývalého pivovaru Corgoň rozbehol jeho developer predaj bytov. Ceny štandardu sa tu pohybujú od 1 380 do 1 450 eur/m2 vrátane DPH.

Zdroj: eTrend, http://reality.etrend.sk/byvanie/dve-stovky-talianskych-bytov-v-nitre/168464.html