Spoločnosť ARRIVA pripravila pre svojich cestujúcich projekt zdieľaných knižníc pod názvom „Daruj knihe druhú šancu“. Každý si z nich môže vziať knihu na spríjemnenie cestovania, ale aj priniesť už prečítané knihy z vlastnej knižnice a dať im šancu osloviť ďalších čitateľov.

Na záver marca, ktorý je na Slovensku známy ako Mesiac knihy, odštartovala spoločnosť ARRIVA projekt zdieľaných knižníc pre cestujúcich nazvaný „Daruj knihe druhú šancu“. Vo vybraných zákazníckych centrách ARRIVA nájdu cestujúci malé knižnice s knihami, ktoré darovali zamestnanci spoločnosti. Ak ich niektorá zaujme, môžu si ju jednoducho vziať, aby im spríjemnila čakanie na ich spoj alebo samotné cestovanie. Knižnice sú už pripravené pre cestujúcich v zákazníckych centrách ARRIVA v Nitre, Zlatých Moravciach, Trnave, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Námestove a Trstenej, v budúcnosti postupne pribudnú aj ďalšie.

„Hovorí sa, že cestovanie najlepšie spríjemní dobrá spoločnosť – a dobrá kniha. V rámci nášho programu nazvaného „Spravme niečo pre seba a svoje okolie“ sme sa preto rozhodli, že v zákazníckych centrách ARRIVA vytvoríme malé zdieľané knižnice, z ktorých si naši cestujúci môžu knihu nielen vziať, ale aj priniesť a obohatiť tak druhých. Veľká vďaka patrí najmä všetkým kolegyniam a kolegom, ktorí do knižníc venovali svoje obľúbené knihy a prispeli tak k úspešnému štartu tohto projektu,“ uviedol Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Návod na používanie zdieľanej knižnice v zákazníckom centre ARRIVA je jednoduchý. Stačí si vybrať ľubovoľný knižný titul z poličky a začať čítať. Po prečítaní môže cestujúci knihu vrátiť, prípadne priniesť vlastnú, ktorú je ochotný darovať a dať jej tak šancu nájsť si vďačného čitateľa.