Vysokoškoláci môžu aj v novom akademickom roku získať výrazné zľavy pri cestovaní autobusovými linkami ARRIVA v rámci Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Žilinského a Košického kraja. Výška zľavy z cestovného pre študentov denného štúdia sa pri platbe čipovou kartou ARRIVA pohybuje od 28 % do 50 %.

Vďaka zľavnenému cestovnému, ktoré študenti s čipovými kartami získajú, môžu na univerzitu, domov alebo aj na výlety počas víkendov cestovať autobusovými linkami ARRIVA v konkrétnom kraji lacnejšie. Vybavenie čipovej karty je veľmi jednoduché – stačí vyplniť žiadosť, ktorú nájdu študenti na webovej stránke spoločnosti alebo v každom zákazníckom centre ARRIVA, vyplnenú ju dať potvrdiť na študijnom oddelení svojej fakulty a spolu s občianskym preukazom a fotografiou (s rozmermi 2,5 x 3 cm) priniesť na niektoré zo zákazníckych centier. Tam im čipovú kartu vystavia a nabijú požadovanou sumou na počkanie. Neskôr si môžu svoju kartu dobiť kedykoľvek a kdekoľvek aj cez e-shop na adrese www.ubian.sk/dobit-kredit

„Čipová karta slúži ako elektronická peňaženka, ktorú si cestujúci dobije kreditom a z neho sa mu pri nástupe do autobusu odrátava zľavnená hodnota cestovného lístka. V prípade vysokoškolákov je pritom zľava ešte vyššia a cestovanie s čipovou kartou výhodnejšie,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Poplatok za vydanie čipovej karty sa študentovi rýchlo vráti v podobe zľavy z cestovného. Počas Európskeho týždňa mobility (16. – 22. 9.) môžu však aj študenti využiť bezplatné vystavenie čipovej karty v Nitrianskom, Košickom a Žilinskom kraji. Pokiaľ študent cestuje na linkách prevádzkovaných spoločnosťami ARRIVA a vlastní preukaz ISIC s aktivovaným dopravným modulom vydaný vysokou školou alebo univerzitou so sídlom v SR, nepotrebuje novú dopravnú kartu.

Zľavnené cestovné majú s čipovými kartami ARRIVA nielen žiaci a študenti, ale aj dospelí. Vďaka čipovej karte môžu jej držitelia výhodne cestovať na všetkých linkách dopravcov zapojených do slovenského dopravného pasu. Okrem úspory až desiatok eur počas roka skracujú čipové karty aj čas pri nastupovaní do autobusu.

Informácie o cestovných poriadkoch a službách spoločnosti ARRIVA nájdu cestujúci na webovej stránke arriva.sk/. Môžu tiež napísať e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo kontaktovať linku Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov či víkendov, v čase od 8:00 do 20:00.

Cestujúci majú možnosť získať vždy aktuálne informácie aj po prihlásení sa na odber noviniek cez formulár na internetovej stránke NEWSLETTER – ARRIVA na Slovensku. Priamo na svoju e-mailovú adresu tak môžu získať aktuálne informácie o cestovných poriadkoch, zmenách a obmedzeniach, novinkách i nových pracovných ponukách spoločností ARRIVA na Slovensku okamžite po ich zverejnení.