Už po siedmy krát sa 21.9.2019 v Nitre na Svätoplukovom námestí uskutoční moderný mestský trh – NITRÁNSKY RÍNEK. Organizátori podujatia manželia Pavol a Katarína Obertášoví z Nitrafiesta o.z. pripravili aj na jesennom rínku pre obyvateľov Nitry a návštevníkov rínku bohatý program a množstvo zaujímavých predajcov.

Aj tento rínek je opäť organizovaný vo veľkom formáte nakoľko záujem predajcov a návštevníkov rastie aj z dôvodu pozitívnych ohlasov a s dopytom nitrančanov po kreatívnej tvorbe malých remeselníkov a regionálnych produktoch malovýrobcov potravín. Mimo bohatej ponuky rozmanitých predajcov je postarané aj o bohatý kultúrny program a to aj vďaka tomu, že toto podujatie je realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja, taktiež projekt podporilo Mesto Nitra v grantovom programe Menim Moje Mesto, v spolupraci s Nitrianskou komunitnou nadáciou. Tento projekt sa uskutočnil aj vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.

Na rínku vystúpia:

Band od dream – hudobné vystúpenie, Alexandra Drevová – hra na akordeón, Tribal Trident Dance – tanečné vystúpenie a workshop tanca 4 kultúr, Divadielko Maťo – divadielko pre deti, Sematam – hudobné vystúpenie.

Zoznam predajcov jarného Nitránskeho rínku nájdete TU

Pozývame všetkých obyvateľov Nitry aj návštevníkov, aby prišli v sobotu 21.9.2019 na Nitránsky rínek a svojou návštevou podporili šikovných a kreatívnych ľudí z celého Slovenska, zároveň ochutnali množstvo rínkových špecialít a lahodných nápojov. Veríme, že touto aktivitou opäť oživíme centrum mesta a Nitránsky rínek si bude získavať viac a viac svojich priaznivcov a podarí sa nám ďalej úspešne pokračovať v tejto tradícii. Poďakovanie samozrejme patrí všetkým partnerom tohto podujatia.

Link na FB udalosť