Mesto od pondelka 18. mája čiastočne otvára Mestský úrad v Nitre. Okrem pokladne, ktorá je otvorená už dva týždne, pribudne medzi otvorené pracoviská aj overovanie dokumentov a stavebný úrad. Otvorené budú zatiaľ v obmedzenom čase – v pracovné dni od 8. do 12. hodiny.

Vstup bude cez hlavný vchod do budovy. Radnica žiada všetkých klientov, aby dodržiavali pokyny zamestnancov, ktorí budú vstupy na jednotlivé pracoviská regulovať. Rovnako tiež mesto vyžaduje dodržiavanie všetkých nevyhnutných hygienických opatrení.

Okrem stavebného úradu, pokladne a overovania dokumentov na radnici fungujú aj ďalšie pracoviská, tie však idú v inom režime. Napríklad na matriku či evidenciu obyvateľov je nutné vopred zavolať a dohodnúť si stretnutie.

Všetky kontakty zverejnili na tomto odkaze

Dokumenty do podateľne môžu klienti aj naďalej vhadzovať do škatule, ktorú sme osadili pred hlavnými dverami mestského úradu.

Od pondelka je tiež v prevádzke aj Turistické informačné centrum, ktoré sídli v mestskom dome pri fontáne na Svätoplukovom námestí.Zdroj: Mesto Nitra