Posledný týždeň sme do redakcie dostali viacero emailov a správ, pýtate sa nás, čo sa deje v záhradkách pri OC MAX / atletickom štadióne. Na niektorých pozemkoch totižto prebieha čistenie pozemkov od náletovej zelene, stromov.

V danom priestore v dotyku s areálom OC MAX sa pripravuje výstavba projektu Bytový dom Lomnická v ktorom sa má nachádzať 111 bytových jednotiek a podzemné parkovanie pre 200 vozidiel. Súčasťou má byť aj vybavenosť so športovo rekreačným využitím, služby pre verejnosť. Šesťpodlažný objekt je navrhnutý v tvare U s átriom otvoreným smerom k atletickému štadiónu.

Zámer má aktuálne vydané územné rozhodnutie, stavebné povolenie zatiaľ nemá. Projekt budeme sledovať.


Aktuálny pohľad na záhradky/pozemky, kde má vyrásť bytový dom
Bytový dom Lomnická, pozemky Bytový dom Lomnická, pozemky Bytový dom Lomnická, pozemky Bytový dom Lomnická, pozemky Bytový dom Lomnická, pozemky Bytový dom Lomnická, pozemky

Výkres z územného rozhodnutia

Bytový dom Lomnická, pozemky

Pohľad na pozemky pred čistením

Bytový dom Lomnická, pozemky Bytový dom Lomnická, pozemky



Zdroj: Nitralive.sk