26. januára 2017 sa na Mestskom úrade v Nitre konalo verejné prerokovanie projektu Living Park Nitra - bývalý City Park. Investor zároveň zverejnil finálne vizualizácie budúceho multifunkčného centra.

O Living Parku sme priniesli kompletné informácie 14. septembra 2016, vizualizácie boli zverejnené až teraz.

Začiatok výstavby je závislý od právoplatnosti stavebného povolenia, v ideálnom prípade to bude koncom roka 2017. Želaný termín dokončenia projektu je jeseň 2019, najneskôr jar 2020.

Zloženie projektu

V zámere sa píše o dvoch retailových podlažiach, ktoré sú doplnené o dve lokálne nadstavby na 3. nadzemnom podlaží, v rámci ktorých budú umiestnené prevádzky detský svet a fitness s výmerou asi 1.000m² a 900m². V prvom nadzemnom podlaží (1np) budú umiestnené gastroprevádzky s možnosťami sedenia v interiéri aj v exteriéri. Tri štvorpodlažné pavlačové bytové domy s bytmi orientovanými na juho-západ priamo oproti hradu a s výhľadmi na centrum mesta. Hlavný peší vstup bude z Napervillskej ulice, k dispozícii bude aj ďaľší nezávislý vstup do pasáže. Vedľajší vstup zo severu bude vytvorený ako možnosť vstupu pre peších resp. cyklistov prichádzajúcich zo Zobora.

Vizualizácie

Living Park Nitra - vizualizácie Living Park Nitra - vizualizácie Living Park Nitra - vizualizácie


Pôdorysy (pre zväčšenie kliknite), vizualizácie prinesieme po ich zverejnení

Červenou farbou sú zakreslené bytové domy

Promenáda Living Park Nitra Promenáda Living Park Nitra Promenáda Living Park Nitra


Pôodorys podzemné parkovisko

Promenáda Living Park Nitra


Dopravné napojenie

"Zachová sa napojenie cez okružnú križovatku Napervillská – Nábrežie mládeže, pričom bude nutné dobudovať jeden samostatný bypass pre pravé odbočenie v smere od Zobora. Súčasná komunikácia medzi areálom bývalého minigolfu v Brezovom háji a skeletom bude priestorovo rozšírená. Z tejto komunikácie budú sprístupnené hromadné garáže pre obyvateľov aj návštevníkov, a z tejto komunikácie je prístup aj do zásobovacieho dvora," píše sa v zámere.

Promenáda Living Park Nitra

Pôvodný zámer

City Park Nitra mal poskytovať 28 000 m2 prenajímateľnej plochy so 70 obchodmi, supermarketom, 14 reštauráciami a 10 prevádzkami služieb. V blízkosti malo vzniknúť športovisko s plochou 7 500 m2, U-rampa, lezecká stena, basketbalové i volejbalové ihrisko. Projekt počítal aj s lávkou pre peších ponad rieku a malého móla na požičiavanie lodiek.

Fotogaléria

City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park NitraZdroj: Nitralive.sk, Pôdorysy Promenáda Living Park, Nitra - zámer, foto Nitralive.sk, vizualizácie architektonická kancelária DKL

DKLN