Celkovo 20 nových autobusov bude od októbra k dispozícii cestujúcim v Nitrianskom samosprávnom kraji. Prvých sedem vyrazilo na cesty v okolí Topoľčian, Vrábľov, Zlatých Moraviec a Nitry dnes. V priebehu mesiaca pribudne v regióne ďalších 13 v okolí Nových Zámkov a Levíc moderných autobusov. Všetky nové autobusy prímestskej dopravy sú vybavené informačnými elektronickými tabuľami a klimatizáciou.

„V zmluve s Nitrianskym samosprávnym krajom sme sa zaviazali, že počas 10 rokov zmodernizujeme autobusy, vybavíme ich klimatizáciou a WiFi pripojením, znížime ich vek a zvýšime počet nízkopodlažných autobusov. Okrem zvýšenia pohodlia pre cestujúcich sa naša spoločnosť zaviazala aj k šetrnému prístupu k životnému prostrediu. Nové moderné autobusy majú lepšie parametre pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia. Naše záväzky plníme: priemerný vek autobusov prímestskej dopravy v Nitrianskom samosprávnom kraji klesol za posledné tri roky na osem rokov, viac ako polovica autobusov je klimatizovaná a vybavená bezplatným wifi pripojením. To všetko spolu s kultúrnym prostredím na zastávkach a staniciach prispieva k pohodlnejšiemu cestovaniu,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Cestujúcim v okolí Topoľčian, Vrábľov a Zlatých Moraviec budú od októbra k dispozícii nové autobusy typu SOR C 10,5 s motorom IVECO Euro 6. Moderné autobusy majú kapacitu 41 miest na sedenie a 32 na státie. Cestujúcich budú voziť na trasách Zlaté Moravce – Veľká Lehota, Zlaté Moravce – Nová Baňa, Zlaté Moravce – Kostoľany pod Tríbečom, Vráble – Dolný Pial, Vráble – Černík, Topoľčany – Nitra a Vráble – Chyndice. V okresoch Nové Zámky a Levice bude počas mesiaca zaradených päť autobusov typu IVECO CROSSWAY s 38 miestami na sedenie a 39 na státie. Nízkopodlažné autobusy s označením LOW ENTRY umožňujú jednoduchšie nastupovanie aj pre starších a imobilných cestujúcich alebo mamičky s kočíkom, ktorým je k dispozícii rampa. Nové autobusy ponúkajú cestujúcim bezplatné wifi pripojenie a v lete klimatizáciu. Zaradené budú na linky Nové Zámky – Veľké Lovce, Levice – Kalná nad Hronom – Tekovské Lužany – Keť, Levice – Tekovské Lužany – Čaka.

„Čím viac ľudí bude cestovať modernou verejnou dopravou, o to plynulejšia a bezpečnejšia môže byť situácia na cestách a lepšie ovzdušie v našich mestách a regiónoch. Aby sme ľudí motivovali cestovať verejnou dopravou a nie individuálne autami, musíme im ponúknuť pohodlnú a spoľahlivú dopravu. Aj preto cestujúcim ponúkame nové moderné autobusy ARRIVA a veríme, že ich budú využívať čo najviac,“ dodal L. Ivan.Zdroj: TS Arriva