Ponuku osobnej dopravy v Nitre rozšírili elektrické kolobežky Bolt. V nasledujúcich týždňoch ich v meste pribudne približne 200.

Po Trenčíne a Žiline prichádzajú zelené kolobežky aj do Nitry. V meste pod Zoborom sú k dispozícii práve oddnes. Nitrania ich nájdu na viac ako 30 miestach, ktoré boli starostlivo vybrané v spolupráci s Magistrátom mesta Nitra. Na tieto miesta budú nabité kolobežky umiestňované každé ráno. Po jazde ich možno v rámci mesta zaparkovať takmer kdekoľvek, v samotnom centre však treba dbať na to, aby boli odstavené vo vyčlenených zónach uvedených aj v aplikácii.

Kolobežky sa dajú požičať cez aplikáciu dostupnú na Google Play i App Store, ktorú už Nitrania využívajú na objednanie odvozu. Stačí ju prepnúť na vyhľadávanie kolobežiek, a naskenovať QR kód umiestnený na stroji. Pred prvou jazdou sa zobrazia zásady bezpečného pohybu v meste a tiež pravidlá správneho parkovania kolobežiek. Niektoré z týchto informácií podajú kolobežky jazdcovi v hlasovej forme. V mene bezpečnosti je napríklad obmedzená rýchlosť jazdy v niektorých uliciach, čo sa jazdec dozvie počas jazdy priamo od kolobežky. Stroje nasadené v Nitre hovoria slovensky, česky a anglicky v závislosti na nastavení aplikácie.

Platba za požičanie je po ukončení jazdy automaticky strhnutá užívateľovi z karty uloženej v aplikácii. Pri nástupe sa platí 0,50 eura, potom za každú 1 minútu 0,10 eura. Po jazde je treba kolobežku vhodne zaparkovať. Ak je v okolí cyklostojan, zaparkujte kolobežku k nemu. Ak v okolí nie je cyklostojan, zaparkujte kolobežku na chodníku tak, aby nikomu neprekážala. Musí zostať dostatok miesta aj pre kočiar s dieťaťom alebo invalidný vozík. Aplikácia v telefóne vás vyzve, aby ste zaparkovanú kolobežku odfotografovali. Ak zle zaparkujete, príde vám upozornenie. Kolobežky nenechávajte na cestách, v strede chodníkov, spadnuté na zemi a pod. Opakované zlé parkovanie bude viesť k zablokovaniu vášho užívateľského účtu.Zdroj: Nitralive.sk