V sobotu 4. augusta 2012 ožije Nitriansky hrad históriou

V sobotu 4. augusta podvečer ožije Nitriansky hrad historickými udalosťami. Počas sprevádzaných prehliadok budú môcť návštevníci hradu na vlastné oči “zažiť“ historické osobnosti a udalosti, ktoré sú súčasťou našich dejín. Prehliadkou budú návštevníkov sprevádzať sprievodcovia v historických kostýmoch.

Oživené prehliadky hradu sa uskutočnia v rámci podujatia Zážitok z podhradia, ktorého cieľom je priblížiť dnešným ľuďom stredoveký život. Počas tohto popoludnia v podhradí svoje stánky rozložia stredovekí remeselníci a návštevníci si budú môcť vyskúšať, čo musel ovládať stredoveký šperkár, kožiar i hudobník. Podobne si budú môcť vyskúšať aj výcvik stredovekého vojaka. Po prehliadke hradu na nich bude čakať stredoveká večera. Lístky na celý program sa predávajú v NISYSe a na Nitrianskom hrade.

Historické scénky oživujúce históriu realizuje Regionálne združenie Váh – Dunaj – Ipeľ v rámci projektu Oživené pamiatky – dotyk histórie. Podujatie organizuje Nitrianska organizácia cestovného ruchu.

Zaži stredovek


Zdroj: RZ VDI