Verejná akcia „Nitriansky piknik“ sa uskutoční dňa 28. júna v Amfiteátri na sídlisku Diely. Na podujatí organizátori radi privítajú širokú verejnosť všetkých vekových kategórií. Piknik predstavuje spôsob, akým sa pokúšajú spojiť sídliskovú komunitu z rôznych sociálnych vrstiev práve formou spoločného priestoru. Ponúka možnosť oddychu, relaxu a posedenia na tráve.

Organizátorom podujatia je neformálna skupina občanov, na príprave podujatia sa budú podieľať dobrovoľníci zo Združenia STORM. Podľa organizátorov sa pre účastníkov pripravuje klasický piknik, voľno-časové aktivity, kultúrny program a menšie občerstvenie. V rámci programu vystúpi spevácky zbor KATARS, hudobné skupiny a súčasťou pikniku bude výstava Sídlisko cez objektív. Pre hostí je pripravený aj futbalový turnaj. Počas celého popoludnia sa budú realizovať zaujímavé aktivity pre deti a mládež.

Hlavným cieľom pikniku je dať priestor obyvateľom sídliska na osobné stretnutia a tým vytvoriť príležitosť na vytvorenie základov komunity a stmelenie ľudí z Klokočiny a okolia. Vítaní sú všetci obyvatelia Nitry. Každý si môže doniesť deku a piknikový kôš. Akciu na svojich fotografiách zveční Andrea Magová, mladá začínajúca fotografka, ktorá s vami bude rada diskutovať na tému fotografovania. Výstava Sídlisko cez objektív sa po Nitrianskom pikniku presúva do priestorov Fotogalérie Trafačka, kde sa dá pozrieť do 6.7.2014.

Tento projekt podporila Nitrianska komunitná nadácia z finančných prostriedkov Mesta Nitra.

Fotogaléria


Nitriansky piknik na sídlisku Diely


Zdroj: Združenie Storm, foto: Nitralive.sk