V priebehu minulého týždňa sme sa spýtali našich čitateľov na sociálnej sieti Facebook na stav kosenia v meste Nitra. Väčšina odpovedí bola kritických, kosenie mešká už týždne. Spýtali sme sa teda na Mestskom úrade v Nitre, aký je problém s kosením a koľko kosieb očakávame v tomto roku.

"Vo všetkých mestských častiach aktuálne prebieha kosba, dokonca už sa končí. Jedinou výnimkou je lokalita Pároviec v Starom meste, na kosbu na Párovciach bola podpísaná zmluva minulý týždeň, čo vyplývalo z priebehu verejného obstarávania", potvrdil pre portál Nitralive.sk hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Celkovo je naplánovaných päť kosieb, podobne, ako každý rok. Počet kosieb postačuje a vyplýva z dlhoročných skúseností, pretože hoci v jarnom období vybehne tráva rýchlo a jednu kosbu hneď nasleduje bez prestávky druhá, neskôr v období leta sa rast trávy upokojí.

"Ako som spomínal, prvá kosba teraz už vo väčšine mestských častí končí. Druhá kosba začne na budúci týždeň a bude prebiehať, tak, ako všetky kolá kosby, teda približne 2-3 týždne. Termíny ostatných kôl kosieb budú operatívne stanovené podľa potreby a v závislosti od počasia. Tá posledná, piata kosba, sa vykonáva na prelome septembra a októbra", dodal Holúbek.Zdroj: Nitralive.sk