Reebok Ružinov – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) Góly: 11.Rímsky (Kováč, Behúl), 14. Rímsky (Kováč, Behúl)- 39.Čičo (Haring)

Nitra: Petrík, Gažík, Titka, Maxin, Hraško, Haring, Káčer, Martiška, Tary, Javorčík, Kašša, Ladiver, Hrivnák, Cajchan, Maděra, Čičo, Beniač, Thron, Sedláček, Mach, Kučerka, M. Mráz

Nitrianski Rytieri cestovali na svoj prvý zápas hrajúci na ihrisku súpera do Bratislavy. Zápas proti Ružinovu bol určite derby kola, nakoľko sa v ňom stretol líder z Nitry s priebežne druhým celkom. Hostia začali stretnutie zle, nevedeli sa dostať do hernej pohody o čom svedčilo veľké množstvo ofsajdov. V 11.minúte prišlo potrestanie chyby v obrane z hokejky Jána Rímskeho. Rytieri sa poriadne nespamätali z úvodného gólu a o tri minúty ten istý hráč zvyšoval na rozdiel dvoch gólov. V druhej časti Nitra zlepšila hru. Rytieri zvýšili dôraz, ale keď domáci odolali aj presilovej hre piatich na troch, svietil stav po dvoch tretinách 2:0 pre Ružinov. V poslednej časti sa domáci stiahli a snažili sa udržať výsledok. Nitrianski hráči sa dostávali do vyložených šancí len veľmi ťažko. V 39.minúte využil jednu z nich Čičo, keď prekonal domáceho brankára. Nitra gólom ožila a snažila sa vyrovnať. Avšak na konci dvanástej minúty odišiel Káčer na trestnú lavicu a tak hosťujúci tréner mal možnosť power-play až v úplnom závere zápasu. Ružinovčania stretnutie už udržali a dokázali tak pretrhnúť sériu víťazstiev Rytierov, keď dokázali poraziť súpera z Nitry najtesnejším rozdielom 2:1.

Richard Mráz (Tréner HBK Nitra): „Prvú tretinu sme úplne zaspali. Súper nás napádal a my sme sa dostali do zápasu až v druhej časti. Mrzí ma, že sme v druhej tretine nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov. V tretej časti sme síce strelili kontaktný gól, ale v závere sme už viac nestihli. Ak to mám zosumarizovať , tak s hrou môžeme byť spokojní iba dve tretiny. Prvú sme absolútne nezvládli.“

Martin Haring (obranca HBK Nitra): „Bol to prvý zápas vonku a vôbec sme sa nevedeli v úvode dostať do tempa. Kondične aj silu sme mali aby sme to otočili, ale dnes nám v závere chýbalo aj šťastie. Súper nás zaskočil dvoma rýchlymi gólmi, na ktoré sme dokázali odpovedať iba jedným gólom. Dnes sme na nich nestačili.“

Juraj Bubák (Manažér HBK Nitra): „Dnes sme podali asi jeden z najhorších výkonov. Nechcem znižovať výkon Ružinova, ktorý bol vynikajúci, ale my sme drvivú väčšinu zápasu nič nepredviedli. Bez nasadenia, robili sme chybu za chybou a s takýmto výkonom nemôžeme vyhrávať. Asi nám trošku prší do nosa, keď sme vyhrali jedenásť zápasov po sebe. Musíme hlavne zmeniť prístup k zápasom. Jednoducho sme to nezvládli či už po taktickej alebo výkonnostnej stránke. Nejde ani tak o to, že sme prehrali, ale skôr ako sme prehrali. To, že sme podali nízky výkon videla aj početná divácka kulisa a takto by sme s dobrým menom klubu hazardovať nemali.“