Projekt výstavby bytových domov v Janíkovciach


Projekt výstavby bytových domov je jedinečným riešením s vysokou pridanou hodnotou reflektujúce potreby obyvateľov.

Prináša dlho očakávané dostupné nové bývanie pre všetkých. Tiché prostredie, možnosti športového vyžitia v okolí, výborná občianska vybavenosť a bezkonfliktné dopravné spojenie sú hlavnými prednosťami projektu.

Tieto nízkoenergetické obytné domy poskytujú vysoký štandard bývania, kladú dôraz na energetickú úspornosť a ekologickú nezávadnosť.

Projekt pozostáva z 2 bytových domov spojených spoločnou podzemnou garážou, pričom každý bytový dom má 14 bytov.

Každý bytový dom má 6 nadzemných obytných podlaží. Bytový dom ponúka dvojizbové, trojizbové, štvorizbové byty a mezonety s obytnou strechou. Ku každému bytu prislúcha i vlastný balkón, presklená lodžia, pivnica a garážové státie.

Zaujímavý vzhľad budovy prinášajú presklené lodžie, ktoré zväčšujú úžitkovú plochu bytu, tepelne a zvukovo izolujú a navyše poskytujú príjemné miesto pre obyvateľov pre posedenie či vytvorenie zimnej záhrady.

Obidva objekty sú pod zemou prepojené spoločnou podzemnou garážou, kde je umiestnených 28 garážových státí a na úrovni terénu 14 vonkajších parkovacích miest.Lokalita: Mestská časť Janíkovce
Počet bytov: 84
Začiatok výstavby: rok 2012
Ukončenie výstavby: rok 2013 (18 mesiacov trvajúca výstavba)

Webstránka projektu: http://www.zipcity.sk/pages/sk/uvod.php

Diskusiu k projektu nájdete v našom diskusnom fóre (kliknite sem)

Janíkovce ležia pomerne neďaleko od centra Nitry cca. 6 km, na juhovýchodnom okraji mesta. Sú mestskou časťou Nitry s priamym spojením MHD. Janíkovce si zachovali pôvodný vidiecky ráz. Pri Janíkovciach leží letisko schopné zabezpečovať aj medzinárodnú prepravu menšími osobnými lietadlami. Pozemok sa nachádza na Dlhej ulici. Z juhozápadnej strany je ohraničený komunikáciou Nitra – Janíkovce, z juhovýchodej naväzuje na jestvujúcu nízkopodlažnú zástavbu rodinných domov. Zo severozápadnej strany je lesný porast a zo severovýchodnej strany poľnohospodársky využívaná orná pôda. Územný plán mesta Nitra počíta s rozvojom individuálnej výstavby v priľahlej časti pozemkov.


VizualizácieFotogaléria