NITRA 24.októbra 2007 - V piatok 19.októbra 2007 sa konalo informačné stretnutie na mestskom úrade ohľadom pripravovanej výstavby rýchlostnej komunikacie R1 kam patrí aj južný obchvat mesta Nitra.

Na zasadnutí sa zúčastnilo okrem zainteresovaných ľudí aj pár desiatok obyvateľov mesta, alebo okolia. Premietaná bola prezentácia, na ktorej bolo pekne vidno budúcu trasu R1 z leteckého pohľadu. Okrem odborníkov sa do diskusie zapojili aj nespokojní občania Selenca, ktorým vadí, že cesta pôjde blízko ich domu a takisto sa ozvali občania, ktorí bývaju pri levickej ceste. Tí namietali, že majú riešenie ako napojiť cestu na obchvat lepšie tak, aby to vyriešilo komplikovanú premávku na levickej ceste. Páni z Národnej Dialničnej Spoločnosti sú ochotní rokovať a riešiť pripomienky občanov. Uvidíme ako to nakoniec dopadne.

Pripomeňme si úseky, ktoré sa budú stavať: Nitra západ - Selenec v dĺžke 13,0 km, R1 Selenec - Beladice 15,0 km a Beladice - Tekovské Nemce 15,0 km. Budú financované cez PPP (v preklade verejno-súkromné partnerstvá). Výstavba obchvatu by mala začať v septembri 2009 a ukončená v roku 2010 podľa nového projektu vlády. Búrať by sa mali nejaké objekty v Krškanoch.

Viacej o tejto problematike sa dozviete na stranke www.dialnice.info alebo aj na stránke NDS www.ndsas.sk

Na našej stránke nájdete diskusiu o obchvate pod týmto odkazom: http://www.nitralive.sk/forum/viewtopic.php?t=24

 

 

 

 

-m-