Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra 2022 od 7:00 do 20:00 hod.

Nižšie nájdete:

- zoznam kandidátov na župana NSK
- zoznam kandidátov na primátora mesta Nitra
- zoznam kandidátov na poslancov Mestského zastupiteľstva v Nitre
- zoznam kandidátov na poslancov zastupiteľstva NSK

Kandidáti na primátora Nitry

Marek Hattas - súčasný primátor mesta Nitra, Tím Kraj Nitra
Pavol Obertáš - poslanec Mestského zastupiteľstva v Nitre, nezávislý
Štefan Štefek - poslanec Mestského zastupiteľstva v Nitre, nezávislý
Igor Kršiak - bývalý prednosta Nitry, aktuálne prednosta MsÚ v meste Trnava, Hlas, Sme rodina, Dobrá voľba, Umiernení Demokrati Slovenska
Dalimír Solčanský - strana Republika
Erik Blaško - Národná koalícia / Nezávislí kandidáti

Kandidáti na župana NSK

Daniel Balko - viceprimátor Nitry, poslanec NSK, Spolu - občianska demokracia, Demokratická strana, Šanca a ODS – občianski demokrati Slovenska (vzdal sa v prospech Martiny Holečkovej)
Martin Kusenda, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, občiansky kandidát
Martina Holečková, členka predsedníctva KDH a poslankyňa NSK
Štefan Gregor, primátor mesta Šahy, SAS (vzdal sa v prospech Martiny Holečkovej)
Branislav Becík, starosta obce Dvory nad Žitavou, člena predsedníctva strany Hlas - SD
Milan Belica - terajší predseda NSK, SMER-SD, SNS
Milan Španír - právnik, ĽSNS
Tibor Csenger - podpredseda NSK, mimoparlamentná strana Aliancia
Artur Bekmatov - Socialisti.sk
Lukáš Kyselica - poslanec NR SR, OĽANO
Renáta Kolenčíková - nezávislá
Peter Pukan - krajský podpredseda hnutia Republika

Kandidáti na poslancov Mestského zastupiteľstva v Nitre

Volebný obvod č. 1, Dolné Krškany, Horné Krškany

Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 1

Kandidáti:

1. Juraj Dunčič, 30 r., podnikateľ, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
2. Miroslav Gut, Ing., 55 r., technik, nezávislý kandidát
3. Oľga Paučová, Ing., 66 r., dôchodkyňa, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
4. Matúš Starovič, Ing., 34 r., strojný inžinier, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja


Volebný obvod č. 2, Staré mesto

Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 6

Kandidáti:

1. Roman Ágh, Ing., MBA, 37 r., obchodný manažér, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
2. Matej Bebko, 32 r., konateľ spoločnosti, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
3. Denisa Branikovičová, 48 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
4. Jaroslav Brezina, Ing., 35 r., štátny zamestnanec, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
5. Zdenka Civáňová, Mgr., 55 r., pedagogička, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
6. František Dolnák, Ing., 55 r., obchodný zástupca, nezávislý kandidát
7. Juraj Fabka, Ing., 72 r., starobný dôchodca, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
8. Marek Fúska, Ing., 48 r., riaditeľ počítačovej školy, Progresívne Slovensko
9. Ján Greššo, Mgr., 41 r., projektový manažér, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiemení, Demokrati Slovenska
10. Mária Jambrichová, Mgr., 42 r., psychologička, REPUBLIKA
11. Michal Jankovič, 36 r., podnikateľ, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
12. Peter Kellner, JUDr., 38 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
13. Erik Král, Ing., 31 r., krajinný architekt, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
14. Peter Krehák, Bc., 47 r., informatik, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
15. Anna Kúbeková, Ing., PhD., 45 r., stredoškolská učiteľka, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
16. Tatiana Kubinec, Mgr., 37 r., hovorkyňa, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
17. Miloš Macho, Ing., 62 r., živnostník, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
18. Ladislav Mášik, JUDr., LL.M., MBA, 45 r., právnik, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
19. Peter Mezei, Ing. arch. et Ing., 29 r., architekt, urbanista, Tim Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
20. Radovan Neština, 44 r., SZČO, živnostnik, nezávislý kandidát
21. Ivan Ondruška, 55 r., obchodný zástupca, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
22. Radoslav Pavelka, Mgr., 49 r., štátny zamestnanec, Krest'anskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
23. Sylvia Pohánková, 47 r., bezpečnostná technička, Progresívne Slovensko
24. Štefan Polačik, 37 r., teamleader logistiky, Slovenské Hnutie Obrody
25. Ondrej Šedivý, MUDr., 51 r., lekár, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
26. Lucia Šimiaková, Mgr., 25 r., event manažérka, nezávislý kandidát
27. Juraj Vajda, 40 r., živnostník, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
28. Ján Vančo, PhDr., PhD., 47 r., pedagóg, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
29. Štefan Vargočko, Mgr., 42 r., analytik, Progresívne Slovensko/
30. Vladimír Vnuk, Ing., 43 r., výkonný riaditeľ, nezávislý kandidát
31. Tibor Zelenický, Ing. arch., 66 r., architekt, nezávislý kandidát
32. Darina Zlatošová, 62 r., konateľka, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI


Volebný obvod č. 3, Čermáň

Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 2

Kandidáti:

1. Peter Božík, Ing., 62 r., konateľ spoločnosti, Hnutie Občan Národ Spravodlivost'
2. Imrich Ďurica, 31 r., technik údržby, REPUBLIKA
3. Dušan Káčer, 48 r., projektový manažér, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
4. Šimon Kónya, MUDr., 34 r., lekár, nezávislý kandidát
5. Tibor Koščo, Ing., MBA, 50 r., obchodný manažér, nezávislý kandidát
6. Peter Molnár, Mgr., 37 r., manažér kontroly kvality, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
7. Róbert Rathouský, MVDr., 57 r., veterinárny lekár, nezávislý kandidát
8. Lívia Šumichrastová, Mgr., 53 r., reštaurátorka, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
9. Slavomír Turčáni, 42 r., podnikateľ, PRINCÍP
10. Juraj Veverka, Ing., 36 r., dopravný inžinier, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
11. Regina Víteková, Ing., 52 r., ekonómka, Tim Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja


Volebný obvod č. 4, Klokočina

Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 7

Kandidáti:

1. Petra Ajdariová, Mgr., 44 r., sociálna pracovníčka, nezávislý kandidát
2. Peter Bakay, Ing., 44 r., podnikateľ, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
3. Matej Bene, 30 r., manažér, hokejový tréner, nezávislý kandidát
4. Martin Beták, Ing., 37 r., finančný sprostredkovateľ, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
5. Dušana Dávidová, 22 r., študentka, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
6. Peter Demeš, 40 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
7. Miloš Dovičovič, Ing., 66 r., manažér, HLAS - sociálna demolu-acia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiemení, Demokrati Slovenska
8. Martina Dubaiová, Bc., 42 r., projektová managerka, nezávislý kandidát
9. Dominika Hlavinová Tekeliová, Mgr., PhD., 34 r., vysokoškolská pedagogička, HLAS — sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiemení, Demokrati Slovenska
10. František Hollý, 67 r., dôchodca, nezávislý kandidát
11. Eva Hudecová, Mgr., 33 r., poslankyňa národnej rady, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
12. Igor Husár, Ing., PhD., 54 r., operátor testingu, REPUBLIKA
13. Tomáš Janeček, Mgr., 43 r., realitný maklér, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
14. Karol Jedlovský, Mgr., 38 r., hudobník, DOMOV národná strana
15. Tomáš Jursa, 33 r., pražiar kávy, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
16. Peter Karas, 42 r., konateľ firmy, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
17. Antónia Koprdová, Mgr., 52 r., odborná pracovníčka, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLĺ KANDIDÁTI
18. Peter Kováč, Ing., 43 r., konateľ firmy, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
19. Marek Kuruc, 47 r., montážny pracovník, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
20. Milan Lacena, Ing., PhD., 53 r., technik, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervativna strana, ZA ĽUDÍ
21. Marko Máče, 26 r., živnostník, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
22. Alojz Macho, 66 r., starobný dôchodca, SMER sociálna demokracia, Slovenská národná strana
23. (vzdala sa) Janka Martišková, 56 r., projektová manažérka, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
24. Igor Mesároš, Mgr., 39 r., učiteľ, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
25. Zuzana Misailidisová Ďurická, Ing., 41 r., odborná referentka, REPUBLIKA
26. Pavol Obertáš, 47 r., správca budov, nezávislý kandidát
27. Roman Pánis, 49 r., živnostník, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (Kťj), ZMENA ZDOLA
28. Peter Polák, 46 r., majiteľ gastro prevádzky, nezávislý kandidát
29. Marta Rácová, RNDr., 68 r., učiteľka, nezávislý kandidát
30. Ján Rajnič, 36 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
31. Ján Rejda, Ing., JUDr., 51 r., integračný tréner, REPUBLIKA
32. Marek Rumanovský, Bc., 25 r., referent cestovného ruchu, nezávislý kandidát
33. Peter Svýba, Mgr., 53 r., audítor, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
34. Natália Šmigová, Mgr., 27 r., podniková právnička, nezávislý kandidát
35. Ivan Švarný, 37 r., profesionálny športovec, nezávislý kandidát
36. Róbert Švihorík, Ing., 34 r., informatik, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
37. Peter Urban, 40 r., zamestnanec spoločnosti, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
38. Marián Vetrák, Mgr., 49 r., policajt, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
39. Klaudia Vidovičová, Mgr., 48 r., administratívna pracovníčka, Tím Kraj Nitra — Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
40. Pavol Zámečník, Mgr., 48 r., klinický psychológ, nezávislý kandidát


Volebný obvod č. 5, Diely, Kynek, Mlynárce, Párovské háje

Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 4

Kandidáti:

1. Mária Baková, Mgr., 42 r., administratívna pracovníčka, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
2. Daniel Balko, Mgr., 51 r., politológ - historik, zástupca primátora, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
3. Kristína Bernáthová, 25 r., administratívna pracovníčka, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
4. Ľubomíra Čúzyová, Mgr., 41 r., živnostníčka, SMER - sociálna demokracia, Slovenská
národná strana 5. Mikuláš Dunda, 51 r., zdravotnícky záchranár, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
6. Lena Kiradžiev, JUDr., 43 r., vyššia súdna úradníčka a hovorkyňa, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
7. Štefan Klačko, 69 r., dôchodca, nezávislý kandidát
8. Jarmila Králová, Ing., PhD., 51 r., projektová manažérka, nezávislý kandidát
9. Ivana Krištofiková, Mgr., 39 r., stredoškolská učiteľka, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
10. (vzdal sa) Ivan Kučera, Ing., 38 r., IT manažér, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
11. Matej Masár, Mgr., 37 r., vedúci vysielania športovej televízie, Tím Kraj Nitra — Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
12. Zuzana Melicherová, 57 r., realitná maklérka, nezávislý kandidát
13. Karla Michalicová, Ing., 56 r., manažérka v poisťovni, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDI
14. Dávid Moravčík, Ing., 34 r., stavebný inžinier, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
15. Ľubomír Moravčík, Ing., 57 r., podnikateľ, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
16. Ľudovít Paulis, MUDr., MVDr., PhD., 41 r., vysokoškolský účiteľ, štátny tajomník MŠVVaŠ, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
17. Ladislav Turba, 46 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
18. Zuzana Uhríková, Ing., 36 r., finančná kontrolórka, REPUBLIKA
19. Katarína Welnitzová, doc., PhDr., PhD., 46 r., vysokoškolská pedagogička, nezávislý kandidát


Volebný obvod č. 6, Zobor, Dražovce

Počet volených poslancov vo volebnom obvode: 4

Kandidáti:

1. Eva Antošová, Ing., 57 r., podpredsedníčka vyššieho územného celku, SMER — sociálna demokracia, Slovenská národná strana
2. Juraj Barát, Ing., 59 r., projektový manager, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Krest'anská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
3. Katarína Bojkovská, Mgr., 37 r., špeciálna pedagogička, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
4. Kristián Čechmánek, Mgr., PhD., 34 r., vysokoškolský pedagóg, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervativna strana, ZA ĽUDÍ
5. Mária Danielová, Mgr., 56 r., filologička, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
6. Ivana Domastová, Mgr., 47 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Tírn Kraj Nitra — Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
7. Tomáš Fekete, Mgr., 43 r., manažér, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
8. Erik Felsen, Ing., 45 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
9. Adriana Filipová, MUDr., 51 r., lekárka, nezávislý kandidát
10. Stanislava Galová, Mgr., 46 r., manažérka dopravy, nezávislý kandidát
11. Miloslav Hatala, Ing., 62 r., geodet, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
12. Ján Hubinský, 48 r., podnikateľ, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
13. Leila Kichi, MVDr., PhD., 54 r., veterinárna lekárka, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
14. Katarína Kompasová, PhDr., PhD., 42 r., vysokoškolská pedagogička, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
15. Eduard Krcho, Ing., 55 r., podnikateľ, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
16. Anton Kušš, 56 r., enviroaktivista, Socialisti.sk
17. Martin Masaryk, 56 r., opatrovateľ v sociálnom zariadení, Socialisti.sk
18. Ľuboš Mišuta, Mgr., 26 r., študent vysokej školy, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
19. Martina Mojtová, prof., PhDr., PhD., 47 r., vysokoškolská pedagogička, vedúca katedry sociálnej práce a sociálnych vied, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
20. Marek Mucha, 29 r., fotograf, nezávislý kandidát
21. Mária Oravcová, 62 r., administratívna pracovníčka, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
22. Igor Urbánik, Ing., PhD., 56 r., dopravný inžinier, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
23. Ján Veteráni, Mgr., 50 r., riaditeľ poisťovne, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
24. Edita Vnučková, Ing., 54 r., riaditeľka spoločnosti, nezávislý kandidát


Volebný obvod č. 7, Chrenová, Janíkovce

Počet volených poslancov vo volebnorn obvode: 7

Kandidáti:

1. Martin Balko, Be., 24 r., študent, Progresívne Slovensko
2. Marcela Čavojová, Mgr., 49 r., živnostníčka, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
3. Lukáš Čelinák, Mgr., 33 r., vývojár pre elektronické vzdelávanie, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, šANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
4. Dalibor Daňko, 46 r., učiteľ hudby, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiemení, Demokrati Slovenska
5. Jozef Ďurovič, 51 r., skladnik, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
6. Andrej Felix, 47 r., manažér zákazníckych stavieb, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
7. Ondrej Fronc, Ing., 61 r., elektrotechnik, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
8. Ladislav Haas, PhDr., PaedDr., 72 r., starobný dôchodca, SMER sociálna demokracia, Slovenská národná strana
9. Martin Horváth, Ing., 50 r., finančný manažér, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
10. Gabriela Hroššová, Mgr., 47 r., konzultantka, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
11. Ivan Hrtús, 59 r., hokejový tréner, nezávislý kandidát
12. Marek Illéš, Ing., 48 r., generálny riaditeľ, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
13. Jana Konkušová, Mgr., 46 r., učiteľka, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
14. Peter Košťál, Ing., PhD., 43 r., energetik, nezávislý kandidát
15. Štefan Králik, Ing., 39 r., odborný referent, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
16. Igor Kršiak, JUDr., 46 r., právnik, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiemení, Demokrati Slovenska
17. Juraj Kunkela, 40 r., konateľ s.r.o., nezávislý kandidát
18. Vanesa Lavová, 26 r., živnostníčka, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
19. Milan Lenčéš, 44 r., manažér futbalového klubu, DOMOV národná strana
20. Ján Ligač, 60 r., nezamestnaný, REPUBLIKA
21. Marian Maxin, Ing., 38 r., regionálny service manager, nezávislý kandidát
22. Ingrid Meňky, PhDr., 54 r., riaditeľka krajskej knižnice, nezávislý kandidát
23. Stanislav Mihálik, JUDr., PhD., 29 r., vysokoškolský pedagóg, nezávislý kandidát
24. (vzdal sa) Ján Mucha, 44 r., predajca vozidiel, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDI
25. Peter Oremus, Ing., PhD., 46 r., riaditeľ spoločnosti, nezávislý kandidát
26. Monika Orliková, PaedDr., PhD., 48 r., vysokoškolská učiteľka, nezávislý kandidát
27. Róbert Ostertág, Ing., 46 r., konateľ spoločnosti, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiemení, Demokrati Slovenska
28. Vladimír Podoba, Mgr., 39 r., zástupca riaditeľa gymnázia, nezávislý kandidát
29. Lukáš Schober, Mgr., 31 r., audítor, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
30. Andrej Sitkey, Ing., 48 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
31. Tomáš Svitač, 34 r., konateľ spoločnosti, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
32. Miloslav Špoták, Mgr., 47 r., zástupca primátora, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
33. Štefan Štefek, Ing., 55 r., investičný riaditeľ, nezávislý kandidát
34. Mário Šturdík, Mgr., 48 r., pedagóg, REPUBLIKA
35. Ivan Takáč, doc, Ing, PhD., 39 r., vysokoškolský pedagóg, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
36. Jana Vargová, Mgr., 39 r., živnostníčka, Tím Kraj Nitra - Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja
37. Mária Veisová, PaeDr., PhD., 60 r., učiteľka, nezávislý kandidát
38. Juraj Vizy, RNDr., 65 r., živnostník, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
39. Mária Zelenajová, Ing., 29 r., nutričná poradkyňa, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA, DOBRÁ VOĽBA a Umiernení, Demokrati Slovenska
40. Miloš Zverina, Mgr., 58 r., vydavateľ, SRDCE - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov


ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV pre vol'by do zastupitastva Nitrianskeho samosprávneho kraja

1. Roman Ágh, Ing., MBA, 37 r., obchodný manažér, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tim Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDI
2. Štefan Ailer, doc., Ing., PhD., 53 r., vysokoškolský učiteľ, Nitrianske Hrnčiarovce, Progresívne Slovensko
3. Peter Andel, Ing., 47 r., obchodný riaditeľ, Nitra, Progresívne Slovensko
4. Tomáš Andel, 24 r., konateľ, Čechynce, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
5. Eva Antošová, Ing., 57 r., podpredsedníčka vyššieho územného celku, Nitra, SMER sociálna demokracia, Slovenská námdná strana
6. Daniel Balko, Mgr., 51 r., politológ historik, zástupca primátora mesta, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tim Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
7. Martin Balko, Bc., 24 r., študent, Nitra, Progresívne Slovensko
8. Juraj Barát, Ing., 59 r., projektový manager, Nitra, OBYČAJNI ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
9. Artúr Bekmatov, Mgr., PhD., 32 r., regionálny koordinátor pre sociálnu ekonomiku, Nitra, Socialisti.sk
10. Milan Biro, 59 r., starosta obce, Veľké Zálužie, SMER sociálna demokracia, Slovenská národná strana
11. Erik Blaško, 49 r., vodič, Nitra, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLI KANDIDÁTI
12. Martin Bodis, PhDr., PaedDr., PhD., 47 r., riaditel' základnej školy, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
13. Katarína Bojkovská, Mgr., 37 r., špeciálna pedagogička, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
14. Martin Bóri, 50 r., vodič, Vel'ký Lapáš, REPUBLIKA
15. Peter Božik, Ing., 62 r., konateľ spoločnosti, Nitra, Hnutie Občan, Národ Spravodlivost'
16. Peter Cocher, PhDr., 45 r., manažér, Veľké Zálužie, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervativna strana, ZA ĽUDÍ
17. Marcela Čavojová, Mgr., 49 r., živnostnička, Nitra, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
18. Lukáš Čelinák, Mgr., 33 r., vývojár pre eleIctronické vzdelávanie, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Dcmokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
19. Martin čepček, Mgr. et Mgr., 43 r., poslanec národnej rady, Veľký Lapáš, ŽIVOT - národná strana
20. Miloš Dovičovič, Ing., 66 r., manažér, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
21. Imrich Ďurica, 31 r., technik údržby, Nitra, REPUBLIKA
22. Ondrej Ďurica, 44 r., poslanec národnej rady, Nitra, REPUBLIKA
23. Peter Ďurica, Ing., 60 r., starosta, Babindol, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
24. Soňa Ďuríková, Mgr., 56 r., vychovávateľka, pedagogická asistentka, Nitra, nezávislá kandidátka
25. Jozef Dvonč, doc., Ing., CSc., 68 r., námestnik regionálnej správy a údržby ciest, Nitra, nezávislý kandidát
26. Marek Fúska, Ing., 48 r., riaditeľ počítačovej školy, Nitra, Progresívne Slovensko
27. Ján Greššo, Mgr, 41 r., projektový manažér, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
28. Richard Gurbicz, PaedDr., 38 r., zástupca riaditeľky gymnázia, Cabaj — Čápor, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Krest'anská únia (Kťi), ZMENA ZDOLA
29. Miroslav Gut, Ing., 55 r., technik, Nitra, nezávislý kandidát
30. Miloslav Hatala, Ing., 62 r., geodet, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
31. Martin Hlavaj, Mgr., 36 r., IT programátor, Malý Lapáš, Progresívne Slovensko
32. Marián Holka, 42 r., elektromechanik, Čeľadice, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
33. Jozef Holúbek, Ing., 55 r., starosta, Výčapy — Opatovce, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
34. Ladislav Hroššo, 59 r., starosta, Jelšovce, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
35. Ivana Hudaszek Semjanová, PhDr., 56 r., stredoškolská učiteľka, Vráble, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
36. Eva Hudecová, Mgr., 33 r., poslankyria národnej rady, Nitra, HLAS sociálna demolu-acia, SME RODINA
37. Igor Husár, Ing., PhD., 54 r., operátor testingu, Nitra, REPUBLIKA
38. Milan Chmelár, 65 r., stavebný dozor, Lehota, nezávislý kandidát
39. Marek Illéš, Ing., 48 r., generálny riaditeľ, Nitra, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
40. Jozef Jankovič, Mgr., 50 r., starosta obce, Rumanová, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
41. Karol Jedlovský, Ing., 38 r., hudobnik, Nitra, DOMOV närodná strana
42. Peter Karas, 42 r., konatel' firmy, Nitra, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
43. Ľubomír Kleštinec, Mgr., 63 r., zamestnanec verejnej správy, Nitra, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
44. Šimon Kónya, MUDr., PhD., 55 r., lekár, Branč, nezávislý kandidát
45. Štefan Korman, Ing., MBA, 49 r., obchodný riaditeľ, Ivanka pri Nitre, nezávislý kandidát
46. Peter Košt'ál, Ing., PhD., 43 r., energetik, Nitra, nezávislý kandidát
47. Peter Kováč, Ing., 43 r., konateľ finny, Nitra, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
48. Jarrnila Králová, Ing., PhD., 51 r., projektová manažérka, Nitra, nezávislá kandidátka
49. Tamara Krenželáková, Mgr., 36 r., projektová manažérka, Golianovo, Progresívne Slovensko
50. Radoslav Kriváček, 46 r., starosta obce, Lehota, nezávislý kandidát
51. Igor Kršiak, JUDr., 46 r., právnik, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
52. Tatiana Kubinec, Mgr., 37 r., hovorkyňa, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
53. Anna Laurinec Šmehilová, PhDr., PhD., 43 r., riaditeľka strediska sociálnych služieb, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervativna strana, ZA ĽUDÍ
54. Milan Lenčéš, 44 r., manažér futbalového klubu, Nitra, DOMOV národná strana
55. Pavol Mada, Ing., 67 r., kontrolór, Nitra, nezávislý kandidát
56. Miloš Macho, Ing., 62 r., živnostffik, Nitra, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
57. Miroslav Michalčik, JUDr., 59 r., zamestnanec verejnej správy, Zbehy, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
58. Karla Michalicová, Ing., 56 r., manažérka v poisťovni, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
59. Melinda Mikleová, 47 r., riaditeľka, Golianovo, Socialisti.sk
60. Zuzana Misailidisová Ďurická, Ing., 41 r., odborná referentka, Nitra, REPUBLIKA
61. Ľubomir Moravčik, Ing., 57 r., podnikateľ, Nitra, nezávislý kandidát
62. Martin Nemky, Ing., MBA, 42 r., poslanec národnej rady, Nitra, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
63. Ivan ❑ndruška, 55 r., obchodný zástupca, Nitra, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
64. Peter Oremus, Ing., PhD., 46 r., riaditeľ spoločnosti, Nitra, nezávislý kandidát
65. Roman Pánis, 49 r., živnostnik, Nitra, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
66. Peter Paučo, 41 r., umelec, Nitra, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
67. Oľga Paučová, Ing., 66 r., dóchodkyria, Nitra, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
68. Ľudovít Paulis, MUDr., RNDr., PhD., MPH, 41 r., vysokoškolský učiteľ, štátny tajomnik, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
69. Dávid Pavelka, Mgr., 27 r., IT špecialista, Golianovo, Socialisti.sk
70. Radoslav Pavelka, Mgr., 49 r., štátny zamestnanec, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
71. Lýdia Pilková, Mgr., 51 r., samostatne zárobkovo činná osoba, Golianovo, Kresťanská únia
72. Sylvia Pohánková, 47 r., bezpečnostná technička, Nitra, Progresívne Slovensko
73. Štefan Polačik, 37 r., teamleader logistiky, Nitra, Slovenské Hnutie Obrody
74. Peter Pukan, Ing., 47 r., asistent poslanca národnej rady, čeľadice, REPUBLIKA
75. Jana Pukanová, 39 r., konateľka, čeľadice, REPUBLIKA
76. Ivan Rác, doc., PhDr., PhD., 38 r., vysokoškolský pedagóg, Zbehy, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (K1.), ZMENA ZDOLA
77. Marta Rácová, RNDr., 68 r., učiteľka, Nitra, nezávislá kandidátka
78. Juraj Richter, JUDr., PhDr., MBA, LL.M., 40 r., konateľ spoločnosti, Nitrianske Hmčiarovce, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
79. Patrik Rovný, doc., Ing., PhD., 46 r., vysokoškolský pedagóg, Rišňovce, SMER sociálna demokracia, Slovenská národná strana
80. Ľuboš Rusnák, 51 r., konateľ, Lehota, REPUBLIKA
81. Martin Skovajsa, Ing., 33 r., vedúci útvaru investícii, Nitra, nezávislý kandidát
82. Dalimír Solčanský, JUDr., PhD., 54 r., advokát, Nitra, REPUBLIKA
83. Stanislav Strieška, MVDr., 53 r., starosta, Žitavce, HLAS sociálna demokracia, SME RODINA
84. Ondrej Šedivý, MUDr., 51 r., lekár, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
85. Peter Šedovič, Bc., 34 r., technik, Nitra, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
86. Miloslav Špoták, Mgr., 47 r., zástupca primátora, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
87. Štefan Štefek, Ing., 55 r., investičný riaditeľ, Nitra, nezávislý kandidát
88. Livia Šumichrastová, Mgr., 53 r., reštaurátorka, Nitra, nezávislá kandidátka
89. Juraj Švarc, Mgr., 38 r., konzultant pre samosprávu, Mojmírovce, nezávislý kandidát
90. Ivan Ťapušík, Ing., 50 r., 1esný inžinier, Veľká Dolina, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
91. Dušan Tóth, 61 r., údržbár, Nitra, nezávislý kandidát
92. Ladislav Turba, 46 r., štátny zamestnanec, Nitra, nezávislý kandidát
93. Natália Turčeková, doc., Ing., PhD., 42 r., vysokoškolská pedagogička, Nitra, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
94. Miroslav Tvrdoň, doc., PaedDr., PhD., 57 r., vysokoškolský učiteľ, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
95. Zuzana Uhríková, Ing., 36 r., finančná kontrolórka, Nitra, REPUBLIKA
96. Juraj Vajda, 40 r., živnostnik, Nitra, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko
97. Ján Vančo, PhDr., PhD., 47 r., pedagóg, Nitra, K.resťanskodemoluatické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demolu-ati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
98. Henrich Varga, Mgr., 42 r., poradca primátora, Nitra, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Tím Kraj Nitra Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, ŠANCA, SPOLU občianska demokracia, ODS - Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana, ZA ĽUDÍ
99. Pavel Varga, 63 r., živnostnik, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
100. Štefan Vargočko, Mgr. 42 r., analytik, Nitra, Progresívne Slovensko
101. Ján Veteráni, Mgr., 50 r., riaditeľ poisťovne, Nitra, HLAS - sociálna demokracia, SME RODINA
102. Juraj Vfzy, RNDr., 65 r., živnostnik, Nitra NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
103. Peter Zajác, doc., Ing., PhD., 44 r., vysokoškolský pedagóg, Nitrianske Hmčiarovce, Hnutie Občan Národ Spravodlivosť
104. Pavol Zámečnik, Mgr., 48 r., klinický psychológ, Nitra, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
105. Darina Zlatošová, 62 r., konateľka, Nitra, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
106. Miloš Zverina, Mgr., 58 r., vydavateľ, Nitra, SRDCE - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA strana vlastencov

Vo volebnom obvode sa volí 13 poslancov.


Zoznam volebných miestností podľa jednotlivých obvodov - platné pre komunálne a voľby do VÚC

Komunálne voľby 2022 Nitra: miesto konania volieb / obvody by Majkl on Scribd