🚴🏼‍♂️ V Nitre štartuje 2. etapa a to zo Štefánikovej triedy o 12:00 hod.
🚧 Podujatie budú sprevádzať dopravné obmedzenia. Zasiahnu aj autobusové spoje.
🅿️ Parkovanie obmedzené → od 25. júna od 18. hodiny do 27. júna do 13. hodiny nebude možné zaparkovať na parkovisku na Wilsonovom nábreží
→ 27. júna od 4. do 13. hodiny nebude možné zaparkovať na Palárikovej ulici a na Štefánikovej triede.

Druhá etapa pretekov Okolo Slovenska zavíta do Nitry vo štvrtok 27. júna 2024, príde aj Peter Sagan

Od stredy do nedele majú sviatok všetci fanúšikovia cyklistiky. V tom čase sa uskutočnia medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska. Ich druhá etapa sa vo štvrtok 27. júna na pravé poludnie začne v Nitre a bude smerovať k zámku v Hlohovci. Nitra je podľa organizátorov v itinerári cyklopretekov Okolo Slovenska veľmi často. Štartovalo sa tu už 27-krát. Nitrania budú mať v tento deň príležitosť vidieť hviezdy svetového pelotónu, vrátane slovenskej legendy Petra Sagana.

Okolo Slovenska 2024, Nitra

Uzávierky ulíc aj otáčanie smeru jazdy

Štart jazdcov v Nitre v druhý etapový deň si vyžiada viaceré dopravné obmedzenia, ktoré zasiahnu hlavne centrum mesta, no ovplyvnia dopravu v celej Nitre.

Priamo v deň prejazdu Nitrou, teda vo štvrtok 27. júna, bude uzavretá časť Farskej ulice, a to v čase od štvrtej ráno do jednej popoludní. Ide o veľmi krátky úsek od križovatky Farská – Školská po Palárikovú ulicu. Školskou ulicou budú môcť autá jazdiť, avšak v opačnom smere ako v súčasnosti, to znamená, že z Farskej sa po Školskej dostanete v tento deň v smere hore, na Piaristickú ulicu.

Okolo Slovenska 2024, Nitra Okolo Slovenska 2024, Nitra

Niektoré zastávky MHD sa dočasne zrušia

Zmeny sa dotknú aj autobusov mestskej dopravy. Vo štvrtok od štvrtej rána do jednej popoludní bude vylúčená MHD z Palárikovej a zo Štefánikovej (v úseku od pešej zóny po hlavnú križovatku). Dočasne budú zrušené aj niektoré zastávky MHD v spomínanej lokalite.

Okolo Slovenska 2024, NitraZdroj: Mesto Nitra