V piatok 24. septembra 2010 o 18:00 hod. sa vo fotogalérii Trafačka vernisážou začne výstava „Divadelná Nitra očami fotografa“. Tým fotografom je zakladateľ Trafačky František Kolář, ktorý pracuje ako fotograf na voľnej nohe. Tažiskom jeho práce je fotoreportérska činnosť, popritom sa venuje dokumentárnej fotografii, voľnej tvorbe a vzdelávaniu.
František Kolář desať rokov dokumentoval známy divadelný festival. Spolu so Ctiborom Bachratým bol oficiálnym fotografom Divadelnej Nitry. Kolářove vystavené fotografie pochádzajú z r. 2002-2007. Zachytávajú priebeh a atmosféru festivalu. Autor charakterizuje svoje festivalové fotografie ako "zápis pre pamäť", predstavujúce kto na festivale bol a čo sa na ňom udialo.
Výstava, ktorá je sprievodným podujatím Dní európskeho kultúrneho dedičstva v Nitre, potrvá do 21. októbra 2010. Všetkých srdečne pozývame.

Fotogaléria Trafačka sa nachádza v zrekonštruovanej budove bývalej transformátorovej stanice a je novým priestorom pre fotografiu. Jej ambíciou je poskytnúť výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a tiež otvoriť dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. V ňom sa už v súčasnej dobe konajú vzdelávacie kurzy v odbore fotografia. Výstavy, kurzy, workshopy, semináre sú hlavným smerovaním fotogalérie.

Fotogaléria

Informácie o výstave a fotogalérii Trafačka nájdete na www.trafacka.sk