Univerzitný most je od 28. marca 2020 po rekonštrukcii znovu prejazdný. Na oboch stranách mosta však v posledných mesiacoch stále prebiehali dokončovacie práce na zábradlí a iných častiach.

Od 1. augusta je otvorené aj celé parkovisko na Wilsonovom nábreží, ktorého časť slúžila ako stavenisko. Firma, ktorá pracovala na rekonštrukcii mosta, dala do poriadku už aj brehy rieky Nitra. Na strane Nábrežia mládeže zostáva ešte časť staveniska, ktoré postupne firma demontuje.

Na opačnej strane pri SPU prebieha výstavba cyklotrasy, na jeseň by malo mesto Nitra začať s výstavbou podjazdu pod Univerzitným mostom. Aspoň také boli posledné potvrdené informácie z radnice. Obmedzenia sa teda v prípade výstavby podjazdu do okolia mosta ešte vrátia.

Univerzitný most Nitra, 4. august 2020


Chodník na moste by si tiež zaslúžil súvislú opravu. Na jednom mieste chýba zatiaľ asfalt. Trávnik by na oboch stranách mosta potreboval doplniť zeminu, vyrovnať a dosadiť.

Univerzitný most Nitra, 4. august 2020 Univerzitný most Nitra, 4. august 2020 Univerzitný most Nitra, 4. august 2020Zdroj: Nitralive.sk