V januári sme Vám ukázali nové vizualizácie nedostavaného City Parku, v ktorom sa uvažovalo s viacerými alternatívami. Jedna z nich počítala s kanceláriami, hotelom, bytmi a obchodmi. Tento stav už nie je aktuálny - o novinkách sme sa informovali u pána Kuliffaya zo spoločnosti Euro City Park, a.s.

Článok z januára si prečítajte na tomto odkaze.

Definitívne teda padlo rozhodnutie, ktoré počíta len s bytmi a obchodmi v pomere 1:2. Počet bytov a obchodov zatiaľ nie je určený, spoločnosť vytvára novú štruktúru. Rovnako nie sú známi nájomcovia obchodov. Na začiatku výstavby sa hovorilo o Tescu a C&A, aktuálne to však už nie je.

Nové vizualizácie budú k dispozícii približne o 4 až 5 mesiacov.

Zaujímali sme sa tiež o športoviská a exteriér v okolí nákupného centra, pravdepodobne príde k zmene a plánované športoviská budú v menšom rozsahu. Veríme, že lávka zostane v projekte.

Kedy je reálny štart dostavby?

dostavby je reálny po zabezpečení financovania, dokončenie by malo trvať približne rok a pol.

Stavebné povolenie je platné do júna 2016

V platnom stavebnom povolení sa píše o 4-podlažnom objekte s podzemným parkovaním a nasledujúcich športových plochách: detské ihrisko, kolíska pre skateboard a bicykle, viacúčelové ihrisko, plážové volejbalové ihrisko, dráha pre detské elektroautíčka, pieskovisko so skĺzavkami, lezecká stena. Nemali chýbať prvky malej architektúry – vodná plocha s lávkou, navrhnuté sú tri vodné plochy – 2 v exteriéri a jedna v ústrednom vstupnom priestore, približne 100 kusov exteriérových lavičiek, odpadkové koše.

Pôvodný zámer

City Park Nitra mal poskytovať 28 000 m2 prenajímateľnej plochy so 70 obchodmi, supermarketom, 14 reštauráciami a 10 prevádzkami služieb. V blízkosti malo vzniknúť športovisko s plochou 7 500 m2, U-rampa, lezecká stena, basketbalové i volejbalové ihrisko. Projekt počítal aj s lávkou pre peších ponad rieku a malého móla na požičiavanie lodiek.


FOTOGALÉRIA

City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park Nitra City Park NitraZdroj: Nitralive.sk